linkedin pixel
Tillbaka till sökresultatet
externalLinkIconAlla bilder
Gubbängen, Stockholm

Karmstolsvägen 13

Lägenhet2 rok61

Fakta om bostaden

  • BoendetypLägenhet
  • Antal rum2 rok
  • Boyta61
  • UpplåtelseformBostadsrätt
  • Byggnadsår1946
  • Dagar på Boneonovember 2025
  • Våning 2 av 4
  • HissNej
  • Avgift till föreningen4 729 kr/mån

Beskrivning

Lägenheten säljs med accepterat pris - för mer information kontakta mäklaren.

Nu har vi möjligheten bjuda in till en mycket trevlig 2:a på Karmstolsvägen 13 i Gubbängen. Här bor man högt upp på höjden över centrum och tunnelbana på en återvändsgata. Fint skick och bra planlösning med rymlig hall, stort kök och ett rejält vardagsrum med bra ljusinsläpp och utgång till balkong. Sovrum med plats för dubbelsäng och fönster mot den gröna baksidan där bland annat ett körsbärsträd blir en fin vy.

Balkongen ligger med sydostläge och ligger med en vacker björk utanför för skydd varma dagar. Närheten till Gubbängen gör att det är nära till bra italienskt kaffe, bröd och pizzor hos "Italienaren i Gubbängen". Bibliotek, välsorterad Coop och flera andra butiker och matställen. Nära också til ett av södra Stockholms största centrum i Farsta, samt Globen shopping på väg mot innerstaden.

Välkommen till charmiga Gubbängen och Karmstolsvägen!

Säljarens egna ord: "Det är så härligt läge och från soffan i vardagsrummet kan man se i fas ända ut till köksfönstret och körsbärsträdet. På balkongen så är det soligt på sommaren från kl 9 till eftermiddagen!"
Lägenhet2 rok61

Mäklare

banner

Tjänster

Bolån

Räkna på bolån för Karmstolsvägen 13
nordeaAlltid personlig ränta på ditt bolånRäkna här
Jämför bolån från olika banker!
lanekollPersonlig hjälp hela vägen hem!Räkna direkt!
Bostaden du tittar på matchar med 838 personer i BoneoMatch™

Hur många vill köpa din bostad?

Vi matchar din bostad mot över 500 000 köpsugna personer som går på visningar just nu.

Loading...