Passa på att förvärva en av tomterna i fantastiska Sandviken-Vagle och skapa ditt nästa drömhem tillsammans med Eksjöhus!
I svag sluttning intill Storsjön med härlig utsikt mot Frösön breder sig detta fina tomtområde signerat Eksjöhus ut. Här finns totalt 12 st tomter i storlekar mellan 1000-1100 kvm redo för dig att bygga ditt nästa hem på. Att du också har hela Eksjöhus modellprogram att välja på ger dig alla förutsättningar att skapa en trygg punkt för framtiden. Generös byggrätt om 200kvm BYA.
Tomterna ligger endast cirka 5 minuters bilväg från Östersunds pulserande stadskärna, vilket ger dig det bästa av två världar – lugnet på annersia, samt närheten till stadens alla bekvämligheter och nöjen.
Bekvämt beläget finner ni här både skola, förskola och restaurang Källan vid Böle byskola.
Anslutning för el och v/a till tomtgräns samt ingrävning och inkoppling ingår i entreprenaden. Fiber är framdraget till tomtgräns och du som köpare står för anslutning vid intresse.
Under "dokument" finns ritningar/förslag för ett typhus "Fagerhem" på ca 120 kvm BRA. Där finns också förslag på hustyp "Hagavik" om ca 163 kvm BRA.
Läs mer om Eksjöhus husmodeller på www.eksjohus.se
Tomtpriser från 1 400 000 kr. Se aktuell bokningslista under fliken "dokument".
Välkommen att kontakta ansvarig mäklare för mer information.