Budgivning pågår
Visa bud
Storås, Göteborg

Tangovägen 39

Lägenhet3 rok66

Fakta

  • Pris2 000 000 kr
  • BoendetypLägenhet
  • Rum3 rok
  • Boyta66
  • UpplåtelseformBostadsrätt
  • Pris/m² 30 303 kr/m²
  • Byggnadsår2004
  • Dagar på Boneomars 2025
  • Våning 2 av 2
  • HissNej
  • Månadsavgift4 856 kr

Beskrivning

Välkomna till en fin 3:a med två uteplatser, den ena med balkong som vetter ut mot grönska och natur, utan insyn. En trappa upp i byggnaden möts ni av uteplatsen på framsidan av huset. När ni kommer in genom hallen där med är klinker på golvet och gott om avhängningsyta, kommer ni vidare in till köket med mycket arbetsyta och plats för matbord intill fönstret. Badrummet är stort och ljust med tvättmaskin och torktumlare.
Smakfullt vardagsrum med utsikt över skog och grönska. Två fina sovrum på varsin sida av bostaden. Balkongen är något utöver det vanliga, med första parkett mot skogen, där man kan titta på rådjur och se korna beta på sommaren.

Beläget i ett eftertraktat område med naturen som närmsta granne, en kvart från city med vagnen. Parkeringsplats med laddstolpe för elbil medföljer bostaden, praktiskt belägen nära bostaden. Här finns plats för två bilar att parkera efter varandra. Till bostaden finns även två förråd och intill entrén förvarar ni cyklar och barnvagnar under tak.

I populära Storås bor ni med närhet till vacker natur och fina vandringsleder. En spårvagnshållplats bort finner ni Angereds Torg med dess rika utbud av matbutiker och restauranger. Brf Storås Ängar är en familjär förening där medlemmarna trivs och umgås ihop.

Visningar

Mäklare

Sara Lukenda
Ansvarig mäklare
HusmanHagberg Göteborg Öster
Södra vägen 63B, Göteborg
Agency
Agency
banner

Planritning

Tjänster

Bolån

Räkna på bolån för Tangovägen 39
nordeaAlltid personlig ränta på ditt bolånRäkna här
Jämför bolån från olika banker!
lanekollPersonlig hjälp hela vägen hem!Räkna direkt!
Bostaden du tittar på matchar med 315 personer i BoneoMatch™

Hur många vill köpa din bostad?

Vi matchar din bostad mot över 500 000 köpsugna personer som går på visningar just nu.

Loading...