linkedin pixel
Tillbaka till sökresultatet
externalLinkIconAlla bilder
Budgivning pågår
Visa bud
Hyllie, Malmö

Bures gata 27

Lägenhet3 rok78

Fakta om bostaden

  • Pris2 995 000 kr
  • BoendetypLägenhet
  • Antal rum3 rok
  • Boyta78
  • UpplåtelseformBostadsrätt
  • Kvadratmeterpris (kr/m²) 38 397 kr/m²
  • Byggnadsår2020
  • Dagar på Boneomars 2025
  • Våning 2 av 6
  • HissJa
  • Avgift till föreningen5 940 kr/mån

Beskrivning

NYTT & FRÄSCHT!
Med sina härliga 78 kvm får du en genomgående boyta på bästa toppläget i Hyllie. Lägenheten erbjuder vardagsrum med öppen planlösning till köket, badrum med tvättmöjligheter, två stycken sovrum varav det ena har stora garderober. Från vardagsrummet når du till den stora balkongen med härlig utsikt i söderläge som erbjuder sol större delen av dagen. Säljarna har installerat en stor motordriven markis.

På bara några få minuters promenad från ytterdörren når du tågstationen och shoppingcentret Emporia i Hyllie, som har närmare 200 butiker, restauranger och stora livsmedelsbutiker som Willys och ICA Kvantum. Runt andra hörnet finner du City Gross med generösa öppettider.

Hyllie är en stadsdel där man inte bara bor, utan verkligen lever! Hyllie erbjuder även ett brett utbud av nöjen och sportaktiviteter såsom Malmö Arena, Malmömässan, Hyllie Sportcenter och Hylliebadet finns inom räckhåll. Mot söder finner du nya Hyllie Park med gång- och cykelvägar med lekplats och aktivitet för barnen och som även erbjuder härliga promenadstråk. Här finner du även närhet till förskolor och skolor. Västerut ligger Öresundsbron och Danmark.

Varmt välkommen på visning! Anmäl ditt intresse på www.elitefastighet.se

Visningar

Budgivning pågår
Visa bud
Lägenhet3 rok78

Mäklare

banner

Tjänster

Bolån

Räkna på bolån för Bures gata 27
nordeaAlltid personlig ränta på ditt bolånRäkna här
Jämför bolån från olika banker!
lanekollPersonlig hjälp hela vägen hem!Räkna direkt!
Bostaden du tittar på matchar med 1 162 personer i BoneoMatch™

Hur många vill köpa din bostad?

Vi matchar din bostad mot över 500 000 köpsugna personer som går på visningar just nu.

Loading...