Vem vill inte bo på en gräddhylla med sjöutsikt? Och med servitut på bad- och båtplats på sjösidan?
Bygg ditt drömhus på dessa tomter med premiumläge i Hindås. Två tomter till priset av en. Klicka vidare till min hemsida om du inte redan är där.
Här har du nu chans att förvärva 2 tomter med det läget. Tomterna säljs med villkor om att man får förhandsbesked om bygglov och de är inte knutna till någon husleverantör.
Flera nya hus har byggts här på de senaste åren som du kan hämta inspiration ifrån. Kommunen har lång framskridna planer på kommunalt VA i området.
Förutom läget och utsikten så ligger de med närhet till Västra Nedsjön (50-100 meter till närmsta brygga), busshållplats (ca 200 m), nyöppnade Hjortviken Country Club tvärs över viken, Hindåsgården med spa och motionsanläggning med elljusspår, vandringsleder och på vintern konstsnöspår (ca 300 m). Ca 15 minuters promenad till centrala Hindås med affärer, skola, förskola och service.
Välkommen att titta på egen hand eller hör av dig för privat visning!