På G!
Först på Boneo
Hentorp, Skövde

Karl Dahlins väg 32A

Lägenhet2 rok57

Fakta

  • Pris950 000 kr
  • BoendetypLägenhet
  • Rum2 rok
  • Boyta57
  • UpplåtelseformBostadsrätt
  • Pris/m² 16 667 kr/m²
  • Byggnadsår1969
  • Våning 2 av 3
  • HissNej
  • Månadsavgift4 517 kr

Beskrivning

Välkommen till denna smakfullt renoverade 2-rummare på 57kvm i vallsängen på Karl Dahlins väg 32a!
Lägenheten har fått en helt ny atmosfär och känsla tack vare att den renoverats med en genomgående trivsam atmosfär där lugna färger möter naturtrogen stil för att ge en äkta skandinavisk känsla. Färgtonerna möts upp av ett ljust lite lantligt kök, ett helkaklat badrum och slutligen en balkong från sovrummet med utsikt över den intilliggande skogsdungen.

Lägenheten är planerad med 2 rum och kök, där köket ansluter till vardagsrummet, sovrummet ligger i andra änden av lägenheten och badrummet placerats i anslutning till entréhallen. Utöver detta finns vägg i vägg mot sovrummet dessutom en rymlig klädkammare.

Så om du söker en välplanerad och välrenoverad 2-rummare med en härlig känsla av natur i en av Skövdes mest populära föreningar: Då har du hittat rätt!

Denna bostad ligger just nu ute som Försprång (kommande försäljning). Hör av dig om du är intresserad av lägenheten, är nyfiken på upplägget för försäljningen eller vill bolla något annat!

Mäklare

Victor Koinberg
Ansvarig mäklare
LF Fastighetsförmedling Skövde
Hertig Johans torg 2, Skövde
Agency
Agency
banner

Planritning

Tjänster

Bolån

Räkna på bolån för Karl Dahlins väg 32A
nordeaAlltid personlig ränta på ditt bolånRäkna här
Jämför bolån från olika banker!
lanekollPersonlig hjälp hela vägen hem!Räkna direkt!

Hur många vill köpa din bostad?

Med BoneoMatch™ ser du hur många som letar efter en liknande bostad i ditt område.

Läs mer
Loading...