Varmt välkommen till denna trivsamma 50-tals lägenhet i trivsamma kvarter. Lägenheten har fönster åt väderstreck och en solig inglasad balkong i härligt söderläge. Kök med goda arbetsytor och förvaringsmöjligheter samt matplats intill burspråk. Stort vardagsrum med plats för både matbord och tv-hörna, från vardagsrummet kommer du även ut till den inglasade balkongen i härligt söderläge. Mysigt sovrum med plats för dubbelsäng och garderobsparti. Badrum med kaklade väggar och tvättmaskin samt en rymlig duschhörna.
Balkongen i söderläge är en riktig pärla som bjuder in till härliga sommardagar med en fantastisk utsikt över omgivande grönområden.
Föreningen har en stabil ekonomi som hjälper till att skapar en trygg boendemiljö. Här bor du med närhet till kommunikationer och det går lätt och snabbt att ta sig in till stan för arbete eller nöjen. Samtidigt kan du njuta av lugnet och friden som det naturnära läget erbjuder.
Denna bostad är genomgående trivsamt skick utan behov av några större renoveringar. Här kan du flytta in, slappna av och trivas direkt.
Välkommen till ett bekvämt och trivsamt boende på Gideonsberg!