linkedin pixel
Tillbaka till sökresultatet
externalLinkIconAlla bilder
På G!
Först på Boneo
Norrtuna, Gnesta

Tussilagovägen 14

Villa6 rok118 + 541 571 m² tomt

Fakta om bostaden

  • Pris3 295 000 kr
  • BoendetypVilla
  • Antal rum6 rok
  • Boyta118
  • UpplåtelseformFriköpt
  • Biarea54
  • Tomtarea1 571 m²
  • Kvadratmeterpris (kr/m²) 27 924 kr/m²
  • Byggnadsår1975

Beskrivning

Familjevilla med generösa utrymmen där hela familjen får plats - suterrängplan perfekt för hemmakontor, övernattande gäster eller för familjens tonåringar. Villan har solceller som i kombination med det vattenburna värmesystemet effektivt hjälper till att hålla nere hushållets driftkostnader, ett trivsamt inglasat uterum som blir som ett extra rum under sommarhalvåret och ett praktiskt garage. Ytskikt har målats om och nya innerdörrar har satts in i huset. Även utvändigt har husets målats (2024). Genomgående ekparkett i hela huset.

Interiört kommer ni in i hallen som finns i suterängplanet och i anslutning till hallen finns helkaklat badrum med dusch. Längre in till vänster finns allrum/tv rum och också möjligt sovrum, trappa upp till övre plan. Vidare in finns förråd, tvättstuga och ytterligare ett sovrum/allrum/kontor med egen entré. En trappa upp finner ni härliga sociala ytor med kök, matplats och vardagsrum i öppen planlösning med utgång till härlig balkong och även altandörr mot husets baksida. På övervåningen finns tre bra sovrum och badrum. Trädgårdstomt med gott om plats för lek och bus, odlingar eller växthuset? Asfalterad uppställningsplats för bilar utanför entrén och även ytterligare praktisk förvaring i fristående förråd/bod.

Norrtuna är från början ett fritidshusområde beläget några kilometer utanför Gnestas samhälle men har genom åren mer och mer blivit ett område för permanent boende. Busshållplats finns nära till hands och under sommarhalvåret blir samfällighetens badplats ett trevligt inslag i vardagen med egen sandstrand och brygga. Härliga lantliga omgivningar med skog, natur och ånga promenadstråk. Avstånd in till Gnesta samhälle med all tänkbar service ca 6 km. Pendeltåg och regionaltåg mot Stockholm med restid 60 respektive 35 minuter.

Fiber finns.
På G!
Först på Boneo
Villa6 rok118 + 541 571 m² tomt

Mäklare

banner

Tjänster

Bolån

Räkna på bolån för Tussilagovägen 14
nordeaAlltid personlig ränta på ditt bolånRäkna här
Jämför bolån från olika banker!
lanekollPersonlig hjälp hela vägen hem!Räkna direkt!

Hur många vill köpa din bostad?

Med BoneoMatch™ ser du hur många som letar efter en liknande bostad i ditt område.

Läs mer
Loading...