Välkommen till denna trivsamma och smart planerade lägenhet om 81 kvm, belägen högst upp i huset med härligt ljusflöde och fri utsikt! Här bor du modernt och bekvämt i en bostad som idag disponeras som en rymlig 4:a – med en öppen och social planlösning mellan kök och vardagsrum, två till tre sovrum, samt en praktisk klädkammare i hallen.
Köket är fullt utrustat och har en stilren köksö som binder samman matlagning och umgänge på ett naturligt sätt. Från vardagsrummet nås ett av rummen som idag används som extra sovrum eller hemmakontor – perfekt för familjen med växande behov eller för dig som jobbar hemifrån.
Stor balkong i soligt sydvästläge – en perfekt plats att njuta av eftermiddags- och kvällssolen med utsikt mot grönska och lugn. Strax utanför huset börjar Orlångens naturreservat – ett paradis för dig som gillar promenader, löpning eller naturupplevelser året om.
Bostadsrättsföreningen Sagoslingan erbjuder två tvättstugor, gästlägenhet, grillplats och lekplats – vilket gör boendet både praktiskt och trivsamt. I närområdet finns en välrenommerad skola och förskola, vilket gör detta till ett utmärkt läge för barnfamiljer. Med cykel, buss eller bil tar du dig snabbt till Huddinge centrum där all tänkbar service och goda kommunikationer väntar. Pendeltåget tar dig sedan smidigt till Stockholm City på bara 15 minuter.
Beläget invid Orlångens naturreservat blir detta hus en oas för naturentusiaster och äventyrslystna. Upplev lugnet och skönheten i naturen utan att behöva ge avkall på bekvämligheter och modern livsstil. Tack vare att huset ligger nästan längst in på återvändsgata förekommer ingen genomfartstrafik vilket ger en trygg atmosfär.