Bulltofta, Malmö

Carl Flormansgatan 2

Lägenhet3 rok68

Fakta

  • Pris1 795 000 kr
  • BoendetypLägenhet
  • Rum3 rok
  • Boyta68
  • UpplåtelseformBostadsrätt
  • Pris/m² 26 397 kr/m²
  • Dagar på Boneojuni 2025
  • Våning 2 av 5
  • HissJa
  • Månadsavgift5 760 kr

Beskrivning

Nu har vi nöjet att saluföra denna moderna trerummare på Carl Flormansgatan 2.

Här bor du bekvämt på andra våningen med hiss, i en fastighet från 2015. Lägenheten har en öppen planlösning som bjuder in till gemenskap och skapar en härlig känsla av rymd och ljus. Det stora vardagsrummet ansluter till en solig balkong – perfekt för avkoppling och sociala stunder.
Köket är rymligt och erbjuder gott om arbetsytor och förvaring, idealiskt för matlagningsglädje. Badrummet är helkaklat och fräscht, utrustat med både duschkabin, tvättmaskin och torktumlare för extra komfort.
Förvaring är det gott om, med inbyggda garderober och ett förrådsrum i lägenheten. Det gör bostaden både praktisk och trivsam för vardagen.

Läget är svårslaget – här har du Bulltofta rekreationsområde bara några minuter bort, perfekt för motion eller en stunds avkoppling i naturen. I närområdet finns parkeringshus, mataffärer, restauranger, butiker, förskolor och lekplatser. Kommunikationerna in till city är utmärkta, vilket ger dig både ett lugnt boende och närhet till stadens puls.

Låter detta intressant? Tveka inte att höra av dig!

Visningar

Mäklare

Isac Johansson
Ansvarig mäklare
LF Fastighetsförmedling Malmö
Stora Varvsgatan 11, 211 74 Malmö, Malmö
Agency
Agency
banner

Planritning

Tjänster

Bolån

Räkna på bolån för Carl Flormansgatan 2
nordeaAlltid personlig ränta på ditt bolånRäkna här
Jämför bolån från olika banker!
lanekollPersonlig hjälp hela vägen hem!Räkna direkt!
Bostaden du tittar på matchar med 413 personer i BoneoMatch™

Hur många vill köpa din bostad?

Vi matchar din bostad mot över 500 000 köpsugna personer som går på visningar just nu.

Loading...