Vega, Haninge

Gaffelseglet 37

Lägenhet2 rok42

Fakta

  • Pris1 975 000 kr
  • BoendetypLägenhet
  • Rum2 rok
  • Boyta42
  • UpplåtelseformBostadsrätt
  • Pris/m² 47 024 kr/m²
  • Byggnadsår2019
  • Dagar på Boneo17 dagar
  • Våning 2 av 4
  • HissJa
  • Månadsavgift4 268 kr

Beskrivning

Välkommen till denna fantastiska tvåa om 42 m² där varje kvadratmeter är noggrant planerad och materialvalen håller genomgående hög klass. Här möts du av ett hem i mycket fint skick – det är bara att flytta in och börja trivas.

Bostaden präglas av ett vackert ljusinsläpp tack vare de stora fönsterpartierna som skapar rymd och en luftig känsla. Genomgående ljusa, laserade parkettgolv harmoniserar med mjuka färgsättningar i väggar och inredning – allt för att ge en varm och hemtrevlig atmosfär.

Det stilrena köket är smakfullt inrett med integrerade vitvaror och handtag samt goda arbetsytor – perfekt för såväl vardagsmatlagning som sociala tillställningar. Öppen och luftig planlösning mot matplats och vardagsrum. Badrummet är nyligen renoverat med påkostade materialval, modern duschlösning samt en praktisk tvättdel med kombimaskin och arbetsbänk. Rymligt sovrum med plats för en dubbelsäng, stora fönsterpartier samt en fransk balkong. Förråd/klk som även kan användas som ett hemmakontor.

Lägenheten har en trivsam balkong där du kan njuta av eftermiddagssolen, kanske med en kopp kaffe eller en god bok. Här bor du på en lugn återvändsgata men med kort gångavstånd till Vega pendeltågsstation. I närområdet finns all tänkbar service – matbutiker, gym, frisör, postombud, blomsterhandel och flera restauranger.

Som boende i föreningen har du dessutom tillgång till en stor takterrass och ett mysigt växthus – perfekta platser för avkoppling eller umgänge. Från 1 juli kommer föreningen att sänka månadsavgiften till 4268 kr.

Sammanfattning:

• 2 rok, 42 m² i mycket gott skick
• Stora fönster och genomtänkt ljussättning
• Nyrenoverat badrum med kombimaskin
• Balkong med sol på EM
• Förråd/klk som kan inredas till ett hemmakontor
• Lugnt läge nära kommunikationer och service
• Tillgång till takterrass och växthus via föreningen

Ett hem att längta till – varmt välkommen på visning.

Mäklare

Mikaela Hertzman
Ansvarig mäklare
Mikaela Hertzman
Svenska Mäklarhuset Haninge
Vendelsövägen 39, Handen
Agency
Agency
banner

Planritning

Tjänster

Bolån

Räkna på bolån för Gaffelseglet 37
nordeaAlltid personlig ränta på ditt bolånRäkna här
Jämför bolån från olika banker!
lanekollPersonlig hjälp hela vägen hem!Räkna direkt!
Bostaden du tittar på matchar med 139 personer i BoneoMatch™

Hur många vill köpa din bostad?

Vi matchar din bostad mot över 500 000 köpsugna personer som går på visningar just nu.

Vega, Haninge

Gaffelseglet 37

Lägenhet2 rok42
Svenska Mäklarhuset Haninge
Vendelsövägen 39, Handen