Nu finns chansen att förvärva en härlig bostadsrättslokal på attraktiva Älvsborgsgatan 26, en unik möjlighet för kreativa entreprenörer att etablera sig i en eftertraktad stadsdel i utkanten av göteborgs pulserande citykärna. Butiken har ett perfekt läge med närhet till Mariaplans sprudlande puls och det rika restaurang- och cafélivet som erbjuds i området. Kungsladugård är känt för sina pittoreska gator och mysiga kvartersbutiker som gör stadsdelen levande.
Här finns oändliga möjligheter att forma din egen kreativa oas som får dina idéer att blomstra. Lokalens karaktär och läge ger dig alla förutsättningar precis invid promenadstråket. Ta steget och låt din vision bli verklighet – Lokalen passar utmärkt för detaljhandel, café- eller bageriverksamhet, kontor – eller varför inte en skönhetssalong med möjlighet till behandlingsrum. Tidigare ägare har drivit blomsterhandel och nuvarande ägare har en välsorterad second-hand butik som erbjuder kläder, möbler och inredningsdetaljer.
Denna lokal är särskilt anpassad för privatpersoner och kan inte ägas av juridisk person. Det är inte tillåtet att bo i lokalen eller att folkbokföra sig i lokalen.
Varmt välkomna att höra av er till ansvarig mäklare Ebba Westerlind för mer information och visningstid!