Trivsamt bostadsrättsradhus i två plan, det perfekta boendet för dig som vill kombinera villakänslan med bekvämligheten av en bostadsrätt. Genomgående i ett fint renoverat skick, här är det bara att flytta in.
Här erbjuds ett kök med god maskinell utrustning i anslutning till härligt vardagsrum med plats för större sällskap. Stambytt helkaklat duschrum med tvättpelare och en separat gäst-wc. Fyra bra sovrum och utmärkta förvaringsmöjligheter. Egen parkering i direkt anslutning till huset och en välskött förening med uppskattade faciliteter såsom bastu och gym.
Ormkärr är ett av söderorts mest trivsamma områden, beläget mellan stad och natur. Här bor du granne med Älvsjöskogens naturreservat samtidigt som du har nära till skolor, förskolor, service och smidiga kommunikationer till city. En perfekt plats för familjeliv utan att kompromissa på närheten till stan.
För en bekväm vardag finns allt ni behöver som matbutiker, caféer, bageri och apotek såväl bibliotek och vårdcentral. Kommunikationen är smidig med både tunnelbanas gröna linje, bussar till Älvsjö och Högdalen samt pendeltåg i Stuvsta.