Unik 3:a på 77 kvm med ett fantastiskt läge med utsikt mot områdets villor. Underbar takterrass på 31 kvm i ett västligt soligt läge med trätrall och sol från tidig lunch till sent på kvällen. Ett livstilsboende där ni kan ni njuta av härliga grillkvällar. Stilrent kök från Vedum med full maskinell utrustning och med öppen planlösning mot vardagsrummet som har utgång till takterrassen via stora dubbla altandörrar. Badrum/wc med klinker och helkaklade väggar inkl tvättmaskin samt torktumlare. Allt från år 2023-2024. Garage finns i husets källarvåning, likaså förråd och cykelrum mm. Lugnt läge nära Sollentuna centrum med buss, pendeltåg och affärer. Även Edsviken finns på gångavstånd.
Det finns tillfällen då mäklaryrket kräver lite extra. När det spelar större roll vilka som är spekulanter på en bostad och vilka förväntningar de har. Att presentera de riktigt exklusiva bostäderna är en alldeles speciell utmaning. Det krävs insikt, erfarenhet och verktyg för att nå rätt personer på rätt sätt. Därför har vi på HusmanHagberg utvecklat tjänsten Prestige®.
Prestige® är samlingsnamnet på de allra finaste hemmen vi erbjuder. Oftast ligger prislappen betydligt högre än genomsnittet men ett Prestige®-objekt behöver inte vara en stor bostad. Det kan vara allt från en genuin stuga i unikt skärgårdsläge till en herrgård på landet, en villa på stadens gräddhylla eller paradvåning längs boulevarden.