Nu finns äntligen möjligheten att förvärva ett kedjehus med gemensam pool i härliga Brf Hammarsby! Här finns allt man kan önska av en villa, praktiskt paketerat i en bostadsrätt utöver det vanliga. Vi bjuds på en genomgående ljus och välplanerad bostad med öppna ytor för socialt umgänge. Bostaden har fem rum och kök fördelade över två plan och totalt 114 kvm.
Entréplan har skön golvvärme och båda badrummen är helkaklade med fina, jordnära färgsättningar. Nuvarande ägare har bott här sedan det byggdes och har gjort exklusiva tillval som ger det lilla extra till bostaden, såsom till exempel en exklusiv stenskiva i köket och detaljer valda med omsorg. Man har även valt att installera en luft/luftvärmepump för att kunna få skön svalka under varma sommardagar.
Köket är hemmets hjärta och blir den naturliga samlingspunkten tillsammans med vardagsrummet som har stora härliga fönster och vackert ljusinsläpp. En trappa upp finns bostadens tre sovrum och ytterligare ett vardagsrum. Sovrummen i söderläge har markiser med automatisk sol och vindvakt. Från vardagsrummet på övre plan nås även balkongen i norrläge.
Utvändigt erbjuds en precis lagom stor trädgård med stensatt uteplats i perfekt solläge. Bilen ställer man behändigt i carporten med laddbox eller på uppfarten med plats för 2 bilar.
På Bronsgjutarvägen 7 bor man bekvämt och enkelt i en stabil och bra bostadsrättsförening.
Det pittoreska området är skyddat från trafik och det finns både gemensam gård med orangeri, grillplats och sandlåda men även en gemensam uppvärmd pool med poolhus som delas med den intilliggande bostadsrättsföreningen. Perfekt för att skapa semesterkänsla på hemmaplan! I Hammar är det nära till C4-shopping, service, skolor och grönområden samt bra kommunikationer, både med bil, cykel och kollektivtrafik.
Varmt välkommen att göra en intresseanmälan via hemsidan så återkommer vi när det är dags för visning!
Följ oss gärna på Instagram på @skandiamaklarna_kristianstad. Där får ni full uppdatering på både aktuella och framtida förmedlingar.