Välkomna till denna 1 1/2 plansvilla som har potential att bli ett fint boende med bra läge i Ärla. Huset behöver en hel del kärlek och omvårdnad för att göra sig själv rättvisa samtidigt som det är en fin möjlighet för den som kan göra mycket själv
På entréplanet finner man hall med plats för ytterkläder och skor. I anslutning så ligger planets badrum med handfat, WC och duschplats. Kök med matplats för 4-6 personer. Rymligt vardagsrum med plats för soffgrupp och övrig möblering.
Övre planet bjuder på en tre sovrum och en WC.
Stor tomt om 2500 kvm (kan finnas möjlighet att stycka av). Förrådslänga och stort dubbelgarage med en port. Här finns möjlighet till verkstad som skulle passa den egna företagaren.
Det finns skola, Ärla skolan som är en F-6 skola. Livsmedelsbutik. Närhet in till Eskilstuna och allt vad stan har att erbjuda.