Välkommen till detta trivsamma boende på 155 kvm med hela 103 kvm biarea, beläget på en generös tomt om 2 180 kvm. Här bor du i en naturnära miljö med ett vattendrag alldeles intill huset som skapar en rofylld atmosfär.
Huset är ursprungligen byggt 1930 men genomgick en omfattande ombyggnation 1981 och erbjuder idag gott om plats för familjen. Här finns 3–4 sovrum, ett kök med plats för matbord, samt flera sällskapsytor. I källarplanet väntar en härlig relaxavdelning med bastu – perfekt för avkoppling efter en lång dag.
Uppvärmningen sker via bergvärme som ger god driftsekonomi. Som extra bekvämlighet finns även snabbladdare till bil.
På tomten finns en gäststuga med el, uppvärmd via bergvärmesystemet i boningshuset, samt separat WC – utmärkt för övernattande gäster eller egen verksamhet.
Trädgården är lättskött men erbjuder ändå mycket grönska och fruktträd som äpple och päron. För den bilintresserade eller den som behöver gott om förvaringsmöjligheter finns hela tre garage.
Här bor du nära Kisa samhälles utbud men med naturen in på knuten – en perfekt kombination för dig som söker både bekvämlighet och lugn.