Mitt i ett levande kulturlandskap på ett behagligt avstånd till Ucklum samhälle erbjuds en unik möjlighet att skapa ert drömhem. En generöst tilltagen tomt med positivt förhandsbesked är startpunkten för ert nya boende. Tomten har fina möjligheter till att njuta av solen i härligt sydvästläge. Här planeras att uppföras en villa från Hjätevadshus, Spira 152 som med sin öppna och moderna planlösning bäddar för fina stunder tillsammans med familj och vänner i detta ståtliga 1 ½-planshus med ett huspaket till ett totalt pris inkl. bl.a vatten och avlopp och oinredd övervåning. Se nedan under övrigt vad som ingår i totalpriset. Husets storlek är 97,3 kvm i bottenplan och 54,7 kvm på övre plan, totalt 152 kvm.
Markarbetena är varsamt anpassade till den vackra utomhusmiljön och tillsammans sätter man sin prägel på hur den kommande utemiljön skall möta era önskemål och framtida drömträdgård. Skulle man önska annat hus med fastpris från Hjätevadshus så går detta likväl alldeles utmärkt, se vidare på deras hemsida www.hjaltevadshus.se
Tomten säljs med huspaket från Hjätevadshus, och vad gäller detta avtal och frågor kring Hjätevadshus, vänligen kontakta deras säljare Sofia Rostedth på Mobil: 0709-296629, sofia.rostedth@hjaltevadshus.se
Alla bilder är illustrationsbilder ska bara ses som inspiration då de kan innehålla tillval.
Läs mer om villan på www.hjaltevadshus.se/hus/spira-152/
Vid nybyggnation så är det tomtpriset man betalar lagfart på och inte den totala kostnaden för byggnationen. En annan fördel är att man inte heller betalar någon fastighetsavgift de första 15 åren på nyproduktion.
Läget på Grössbyn är bra med gångavstånd till förskola, busshållplats, obemannad servicebutik och badsjö. Stenungstorg når du på ca. 10 minuter med bil och Göteborg på ca 40 minuter.
Välkommen att kontakta fastighetsmäklare Johan Sandsten, 0706-51 91 30 för intresseanmälan och mer information.