Ibland dyker det upp en chans till det där boendet man inte alltid hittar - under miljonen! Här i Nacka, kommunen mellan storstad och skärgård, finns denna optimalt planerade 1:a om 20 kvm med egen liten uteplats utanför dörren. Husen har bara några år på nacken och skicket är mycket bra. Snygga detaljer och målat i vitt samt kök och badrum i svart, grått och vitt.
Planlösningen utmärker sig genom att man får plats med allt man behöver, mindre soffa, mindre matplats och mindre säng. Bo compact living! Kök och allrum i ett, sovalkov för 90- eller 105-säng samt badrum som är stort och helkaklat. Utanför ligger sidobyggnader på fastigheten med eget förråd.
Här är det nära till Orminge centrum och flera bra affärer samt restauranger och mataffärer. Mitt emot finns också Hemköp Lännersta. Gångvägen till bussarna är ca 10-15 minuter och det är en snabb resa till Slussen. Samtidigr ligger Kocktorpssjön
Välkommen kontakta mäklaren redan idag för mer information.
Sammanfattning
Lägenheten är smart planerad med allt du behöver:
- Sovalkov med plats för säng (ca 105 cm)
- Fullutrustat kök med kyl/frys, spis, ugn, mikro och diskmaskin
- Duschrum med kombimaskin (tvätt och tork i ett)
- Plats för både matbord och soffa – trots den kompakta ytan
- Egen uteplats – perfekt för morgonkaffet
- Förråd och parkeringsplats ingår