linkedin pixel
Tillbaka till sökresultatet
externalLinkIconAlla bilder
På G!
Först på Boneo
Annedal, Stockholm

Klas Klättermus Gata 5

Lägenhet2 rok52,50

Fakta om bostaden

  • BoendetypLägenhet
  • Antal rum2 rok
  • Boyta52,50
  • UpplåtelseformBostadsrätt
  • Byggnadsår2012
  • Våning 3 av 8
  • HissJa
  • Avgift till föreningen2 876 kr/mån

Beskrivning

- Hörnläge mot gård
- Stor inglasad balkong i västerläge
- Öppen och ljus planlösning
- Diskmaskin, tvätt- och tork
- Externt källarförråd
- BRF äger marken och har intäkter från lokaler
- Mycket nära Sundbyberg och Bällstaån/Sundbybergs båthamn.

Det är ett sant nöje att få presentera denna välplanerade tvårummare i ljust hörnläge i en av områdets mest populära föreningar. Denna bostad har mycket som är värt att lyfta fram. Till höjdpunkterna hör en stor och solig balkong i västerläge, med plats för grill och utemöbler. Här finns även ett väldisponerat vardagsrum med öppen planlösning mot köket.

Vidare finns här ett stort sovrum med plats för dubbelsäng och stor skjutdörrsgarderob. Det helkaklade badrummet har både separat tvättmaskin och torktumlare för en enklare vardag. Bostaden präglas av ljus från olika väderstreck tillsammans med vitmålade väggar och ljus ekparkett. Utöver den goda förvaringen som finns i både hall och sovrum, tillhör här ett externt källarförråd (alla bostäder i området har ej detta).

BRF Linabergskajen är en mycket välskött förening som äger marken, amorterat på sina lån samt har goda intäkter från 4 lokalutrymmen. Gemensamma utrymmen som föreningens medlemmar har tillgång till är cykelförråd, barnvagnsrum och rullstolsförråd. Utöver detta har man tillgång till 5 st p-platser och 60 st garageplatser. Som folkbokförd på denna adress har man dessutom rätt att ansöka om boendeparkeringstillstånd hos Stockholms stad.

På denna adress drar man nytta av alla fördelar som Annedal/Mariehäll och närområdet har att erbjuda. I närområdet finns flertalet grönområden, Bällstaån, skolor och förskolor. Ett kort gångavstånd bort ligger även Sundbyberg, som har ett rikt utbud av restauranger, caféer, butiker och utmärkta kollektivtrafiksförbindelser. På Klas Klättermus gata 3 råder heller inte någon genomfartstrafik, vilket gör det mycket lugnt vad avser biltrafik.

Missa inte chansen att köpa denna optimala tvåa på attraktiv adress! Vänligen kontakta ansvarig mäklare Tim vid intresse/frågor.
På G!
Först på Boneo
Lägenhet2 rok52,50

Mäklare

banner

Tjänster

Bolån

Räkna på bolån för Klas Klättermus Gata 5
nordeaAlltid personlig ränta på ditt bolånRäkna här
Jämför bolån från olika banker!
lanekollPersonlig hjälp hela vägen hem!Räkna direkt!
Bostaden du tittar på matchar med 5 277 personer i BoneoMatch™

Hur många vill köpa din bostad?

Vi matchar din bostad mot över 500 000 köpsugna personer som går på visningar just nu.

Loading...