Med ett fritt och rofyllt läge och hänförande vyer mot Slätmossens naturreservat erbjuds nu en generös trea om 74,5 kvm – ett hem med fantastisk potential för dig som vill skapa något helt eget.
Bostaden är ett genuint renoveringsobjekt med ytskikt bevarade från 70-talet. Här finns möjligheten att sätta din personliga prägel och förädla varje kvadratmeter efter smak och behov. Planlösningen är mycket tilltalande med välproportionerade rum, tydlig rumsindelning och fina sociala ytor. Det stora badrummet ger dessutom utmärkta förutsättningar för att skapa en modern och funktionell oas.
Den verkliga höjdpunkten är den ovanligt stora balkongen – en generös uteplats med vacker utsikt över grönskan. För den som önskar finns möjlighet att glasa in och skapa ett extra rum att njuta av från tidig vår till sen höst. Här suddas gränsen mellan ute och inne ut och naturen blir en självklar del av vardagen.
I övrigt så finns det tillgång till stor tvättstuga och bastu som kan bokas vid behov. Det finns även festlokal att nyttja vid större tillställningar.
Detta är bostaden för dig med visioner – ett hem med starka grundvärden, fantastisk vy och en planlösning som håller över tid. Med rätt kärlek och ny energi kan detta bli något alldeles extra.
Välkommen att upptäcka potentialen på plats