linkedin pixel
Tillbaka till sökresultatet
externalLinkIconAlla bilder
Kulladal, Malmö

Kulladalsgatan 8B

Lägenhet2 rok59,50

Fakta om bostaden

  • BoendetypLägenhet
  • Antal rum2 rok
  • Boyta59,50
  • UpplåtelseformBostadsrätt
  • Byggnadsår1965
  • Dagar på Boneo1 dag
  • Våning 3 av 3
  • HissJa
  • Avgift till föreningen4 056 kr/mån

Beskrivning

Med ingång från den lummiga innergården tar du dig upp till denna välskötta tvåa på tredje våningen. Bostaden är modern och redo att flyttas in i, med fint ljusflöde och fri vy från alla fönster. Planlösningen är genomtänkt och rymmer ett stort kök med plats för matgrupp, ett harmoniskt sovrum samt ett rymligt vardagsrum med utgång till en inglasad balkong i soligt läge. Här finns även ett stilrent renoverat badrum i tidlösa toner och en generös klädkammare som förenklar förvaringen.

Föreningen är stabil och välskött med god ekonomi. De boende har tillgång till flera gemensamma faciliteter såsom festlokal, bastu och gym samt parkerings- och garageplatser. Dessutom erbjuds ett brett fritidsutbud med aktiviteter som kortspel, porslinsmålning, träningspass och qi gong. Utflykter, vin- och matprovningar, teaterbesök, filmkvällar och barnaktiviteter är också en del av föreningens uppskattade gemenskap.

I omtyckta Kulladal bor du med närhet till skolor, mataffärer, idrottsanläggningar och bibliotek. Mobilia köpcentrum ligger inom bekvämt gångavstånd och erbjuder ett stort urval av butiker och restauranger. Till stadskärnan tar du dig enkelt med cykel eller buss, och för pendlaren finns smidiga förbindelser till både Svågertorp och Emporia samt snabb access till motorvägen.

Välkommen att upptäcka ditt nya hem!

Visningar

Lägenhet2 rok59,50

Mäklare

banner

Tjänster

Bolån

Räkna på bolån för Kulladalsgatan 8B
nordeaAlltid personlig ränta på ditt bolånRäkna här
Jämför bolån från olika banker!
lanekollPersonlig hjälp hela vägen hem!Räkna direkt!
Bostaden du tittar på matchar med 617 personer i BoneoMatch™

Hur många vill köpa din bostad?

Vi matchar din bostad mot över 500 000 köpsugna personer som går på visningar just nu.

Loading...