Här erbjuds en mindre villa med potential, belägen på en generös tomt om 1 323 kvm i ett lugnt område i Munkedal. Huset är uppfört 1937 och omfattar cirka 51 kvm boyta samt ytterligare 36 kvm biyta.
Bostaden har under senare år uppdaterats med ett nyare kök samt installation av luft/luft-värmepump, vilket bidrar till god komfort. I övrigt är huset i ett äldre, delvis uppdaterat skick. Ytskikt och vissa delar är av äldre standard, vilket ger möjlighet för nästa ägare att successivt modernisera efter eget behov och smak.
Tomten är rymlig och erbjuder gott om plats för trädgård, odling eller lek. Här finns fina möjligheter att skapa en trivsam utemiljö över tid. Det friliggande garage ger möjligheter för hobby eller ytterligare förvaring.
Sammanfattningsvis en fastighet med charm från 30-talet, uppdaterat kök och bra tomt – ett boende för dig som söker ett mindre hus med möjlighet att sätta din egen prägel över tid.