Lägenheterna på Lostigen är populära på grund av dess välplanerade utförande och pistnära läge. De tre sovrummen möjliggör 6 bäddplatser och utöver badrum med bastu och dusch finns en separat wc. Kök, allrum och matplats ligger i öppen planlösning. Lägenhet 5B är belägen i övre plan med balkong och fri utsikt. Vikt har lagts vid renoveringar av badrum, wc, kök och allrum. Full utrustat IKEA-kök i blått med god arbetsyta på den rymliga köksön. I badrummet har klinker lagts på golvet. Sovrummen har målade väggar och plastmatta, här finns chansen att med enkla medel sätta din egen prägel. Bostaden säljs med de flesta möbler och inventarier och har uthyrningsavtal med Skistar.
Vintertid är Lostigen perfekt placerad för alpin skidåkning och gångavstånd till flertal restauranger, närmsta är Bageriet som ligger några hundra meter bort.
Lägenheten ligger naturskönt omringad av tallar och blåbärsris. Lugnt, naturnära och samtidigt mitt i händelsernas centrum med bara ett stenkast från nya Björnrike Ski club!
Välkommen att boka din visning!