linkedin pixel
Tillbaka till sökresultatet
Fullskärm
Fullskärm
Tillbaka till sökresultatet
externalLinkIconAlla bilder
På G!
Först på Boneo
Lägenhet2 rok62

Fakta om bostaden

  • BoendetypLägenhet
  • Antal rum2 rok
  • Boyta62
  • UpplåtelseformBostadsrätt
  • Byggnadsår2014
  • Våning 4
  • HissJa
  • Avgift till föreningen4 418 kr/mån

Beskrivning

Varmt välkommen till denna stilrena och välplanerade tvårumslägenhet om 62 kvadratmeter, belägen i ett av Västerås mest eftertraktade områden. Här erbjuds ett modernt och trivsamt hem med generösa sällskapsytor, ett fantastiskt ljusinsläpp och en rymlig balkong där du kan njuta av utsikten över Mälarens glittrande vatten. Bostaden präglas av genomtänkta materialval, social planlösning och mycket goda förvaringsmöjligheter. I föreningen finns dessutom en uppskattad gemensam takterrass. Läget på Lillåudden erbjuder en perfekt kombination av lugn och närhet till både vatten, promenadstråk och Västerås city.

Entrén välkomnar med en rymlig hall där ljusa ytskikt tillsammans med ett praktiskt klinkergolv vid entrén skapar ett både stilrent och funktionellt första intryck. Här finns gott om plats för avhängning samt generösa förvaringsmöjligheter i en stor skjutdörrsgarderob. I anslutning finns även en rymlig klädkammare som erbjuder utmärkta förvaringsmöjligheter.

Köket är modernt och smakfullt utformat med god förvaring bakom släta vita luckor och arbetsytor som kompletteras av vitt kakel. Den maskinella utrustningen består av häll, spisfläkt, ugn, inbyggd mikro, diskmaskin samt kyl och frys. Intill de stora fönsterpartierna finns en naturlig plats för matbord där du kan samla familj och vänner och samtidigt njuta av det fina ljusinsläppet från två väderstreck samt utsikten mot Mälaren.

Vardagsrummet ligger i öppen planlösning mot köket och skapar en social och inbjudande miljö. De generösa fönsterpartierna ger ett härligt ljusflöde och förstärker känslan av rymd i rummet. Här finns gott om plats för soffgrupp och övrigt möblemang. Från vardagsrummet nås bostadens rymliga balkong som blir en naturlig förlängning av sällskapsytorna under årets varmare månader. Här kan du njuta av lugnet och den vackra utsikten över Mälaren.

Sovrummet erbjuder en rofylld och harmonisk miljö med plats för dubbelsäng och tillhörande möblemang. Förvaringen är väl tilltagen tack vare en stor skjutdörrsgarderob. Det stora fönstret ger ett generöst ljusinsläpp och bidrar till den ljusa och trivsamma känslan i rummet.

Badrummet är stilrent och helkaklat med klinkergolv och behaglig golvvärme. Här finns handfat med kommod, spegelskåp med belysning, dusch med vikbara glasväggar, handdukstork samt WC. För extra komfort är badrummet även utrustat med både tvättmaskin och torktumlare samt praktisk förvaring i väggskåp.

Välkommen hem.
På G!
Först på Boneo
Lillåudden, Västerås

Lillåuddsallén 9

Lägenhet2 rok62

Mäklare

banner

Tjänster

Bolån

Räkna på bolån för Lillåuddsallén 9
nordeaAlltid personlig ränta på ditt bolånRäkna här
Jämför bolån från olika banker!
lanekollPersonlig hjälp hela vägen hem!Räkna direkt!
Bostaden du tittar på matchar med 2 125 personer i BoneoMatch™

Hur många vill köpa din bostad?

Vi matchar din bostad mot över 500 000 köpsugna personer som går på visningar just nu.

Loading...
På G!
Först på Boneo
Lillåudden, Västerås

Lillåuddsallén 9

Lägenhet2 rok62

Mäklare