Varmt välkommen till denna charmiga och ytterst välplanerade lägenhet om 37 kvm. I en vacker fastighet från 1914 möts tidstypisk charm med funktionalitet och en fin känsla av trivsel.
Bostaden bjuder på en härlig atmosfär med stora spröjsade fönster som ger ett generöst ljusinsläpp och skapar en luftig känsla genom hela hemmet. De smakfulla bredplanksgolven i trä bidrar till en varm och inbjudande känsla.
Planlösningen är genomtänkt och erbjuder både sociala ytor samt är smart planerad.
Den charmiga hallen har plats för klädavhängning samt en liten arbetsplats.
Det rymliga köket är hemmets naturliga samlingspunkt, med gott om arbetsyta och matbord med plats för 4–6 personer -perfekt för både vardagsmiddagar och trevliga tillställningar.
Vardagsrummet är lättmöblerat och här finns plats för både soffa, säng och förvaring. Härlig utsikt mot vattnet och Stockholms inlopp.
Föreningen har trevliga uteplatser som man kan nyttja härliga vår-& sommarkvällar.
Stor tvättstuga som ligger i närhet med lägenheten.
Både garage och utomhusparkering finns att tillgå.
Här bor man i ett lugnt villakvarter med närhet till natur, skolor och goda kommunikationer. Gångavstånd till Mataffär, Skärsätra torg, Saluhall, restauranger, gym mm.
Den perfekta första lägenheten eller för dig som vill skala ner.
Hoppas vi ses på visning!
Varmt Välkomna! Linda Fredriksson, 0708-917405 / HusmanHagberg