Välkommen till ett unikt och smakfullt totalrenoverat sekelskifteshus i eftertraktade Linanäs på Ljusterö – en idyll där skärgårdens lugn möter modern komfort.Huset har genomgått en omfattande renovering med stor omsorg om detaljer, där klassisk charm från sekelskiftet harmonierar med stilrena materialval och hög standard.
Bostaden präglas av ljusa, luftiga ytor och generösa sällskapsutrymmen. Den öppna planlösningen mellan vardagsrum och matrum i den vackra glasverandan skapar en inbjudande och social miljö. Här flödar ljuset in från flera håll och rummen binds samman på ett naturligt sätt. tillsammans med köket. Glasverandan är smakfullt inredd i varma toner och, liksom övriga huset, nyrenoverad med känsla för både stil och funktion. Det nyrenoverade köket är både funktionellt och elegant – perfekt för såväl vardag som sociala tillställningar.
På övre plan finns tre rogivande sovrum, en balkong samt ett stilrent duschrum – allt i samma genomgående höga standard som resten av huset.
På fastigheten finns även en generös gäststuga med gott om plats för både familj och vänner – perfekt som extra boende, ateljé eller hemmakontor. Här finns flera sovrum, vardagsrum, kök och dusch.
Detta är ett hem för dig som söker något utöver det vanliga – ett charmigt sekelskifteshus i toppskick med ett fantastiskt läge i skärgården.
Varmt välkommen att uppleva detta drömboende på plats! Kontakta mäklaren på 070-7105252 för privat visning