Äntligen saluförs en bostad i markplan i populära HSB Brf Huslyckan! Här kan ni njuta av egen uteplats i soligt läge med när ni bor i praktiskt och bekvämt bostadsrättsformat.
Välkomnande hall med goda avhängningsmöjligheter och förvaringsmöjligheter i klädkammare. Fint kök med släta vita luckor och gott om plats för matbord vid fönsterpartiet. Stort vardagsrum med gott om plats för både soffa och matsalsbord om man så önskar. Helkaklat badrum i neutrala färger med dusch. Rogivande sovrum beläget mot lugn innergård.
Här bor ni i en attraktiv bostadsrättsförening med stabil och välskött ekonomi. Gym finns också i bostadsrättsföreningen!
Bostadens största tillgång är den vindskyddade uteplatsen i attraktivt västerläge, där du kan njuta av både eftermiddags- och kvällssol. Uteplatsen har dessutom fri utsikt mot väster, vilket ger en härlig känsla av rymd och avskildhet. Området präglas av stora grönytor som skapar en lugn och trivsam miljö med goda möjligheter till promenader och utevistelse. Här bor ni även nära till Ramlösa Brunnspark, ett av Helsingborgs mest uppskattade rekreationsområden, Elinebergscentrum med matbutik, apotek, gym, pizzeria, blomsterhandel, bibliotek och postombud.
Goda kommunikationsmöjligheter med buss från Elinebergsvägen som tar dig såväl in till centrum som söderut. Närheten till Ramlösa Station för den som pendlar med tåg och härifrån tar du dig både smidigt till Köpenhamn och Göteborg.
Varmt välkomna att kontakta fastighetsmäklare Elvina Bernebring för visningsbokning!