+ Högt upp i huset
+ 1 min gång från Täby Centrum
+ 2 st balkonger åt vardera håll
+ Genomgående planlösning
+ Hjärtat av Täby
+ 50+ boende *
+ Gemensamma aktiviteter som boule och vinprovning. se föreningens hemsida för mer information.
Välkommen till Attundavägen 12 och denna mycket trivsamma och välplanerade bostad på attraktiva 100 kvm som idag används som en 3a. Här erbjuds ett hem med generösa ytor, fint ljusinsläpp, två balkonger och en modern, social planlösning som passar lika bra för familjeliv som för dig som gärna umgås hemma.
Bostaden har ett stilrent och öppet kök som samspelar fint med de stora sällskapsytorna och balkongerna åt vardera håll. Detta är ett hem med härlig rymd och en inbjudande känsla där ljuset får flöda genom bostaden.
Lägenheten erbjuder idag två bra sovrum, varav möjlighet finns att sätta upp en vägg vid matplatsen för att skapa ett tredje sovrum om behovet finns. Här finns även god förvaring, två badrum/WC-lösningar som underlättar vardagen samt ett helkaklat badrum med tvättmöjligheter.
De två balkongerna är ett stort plus och ger bostaden extra livskvalitet. Här finns fina möjligheter att njuta av morgonkaffet, odlingar eller lugna kvällar med utsikt över omgivningarna.
Det här är ett hem för dig som söker något större, bekvämt och lätt att trivas i – med ett centralt läge i Täby C och närhet till allt som förenklar vardagen.
* Denna förening är en bostadsrättsförening med stadgar som säger att mins 1 av ägarna behöver vara minst 50 år för att få köpa en bostad i denna förening.