linkedin pixel
Tillbaka till sökresultatet

Vi har flest På G-bostäder

Hitta dem här, först

Intresserad?

Bevaka slutpriset så håller vi dig uppdaterad.
Vill du få tips på liknande bostäder? Skapa en bevakning baserat på denna bostad så missar du inga bostäder.

Tillbaka till sökresultatet
På G!
Först på Boneo
Småhus4 rok1361 513 m² tomt

Fakta om bostaden

  • BoendetypSmåhus
  • Antal rum4 rok
  • Boyta136
  • UpplåtelseformÄganderätt
  • Tomtarea1 513 m²
  • Byggnadsår1919

Beskrivning

I natursköna Kinne-Kleva, vid foten av Kinnekulle, erbjuds nu en charmfull fastighet med stor utvecklingspotential. Kinnekulle, känt som “det blommande berget”, är ett av Västergötlands mest uppskattade områden tack vare sin rika och varierade natur. Här möts blomstrande ängar och lummiga lövskogar där ramslöken breder ut sig under våren, av storslagna utsiktsplatser med vyer över Vänern. Området erbjuder ett rikt utbud av vandringsleder, utflyktsmål, caféer och gårdsbutiker som gör det levande året om vilket gör fastigheten lika attraktiv som permanentboende som fritidsboende.

Fastigheten erbjuder ett fint utgångsläge för dig som vill skapa något eget. Vissa delar är redan på plats, såsom renoverade våtrum och en påbörjad köksrenovering, vilket ger nästa ägare möjlighet att färdigställa efter eget tycke och smak. Resterande delar bjuder in till kreativitet och erbjuder ett utmärkt tillfälle att sätta sin egen prägel och forma ett hem helt efter egna behov och visioner.

På tomten finns en trevlig liten gäststuga med el, kökspentry och wc. Perfekt för gäster, tonåring eller varför inte som uthyrningsmöjlighet under sommarmånaderna när området lockar många besökare. Dubbelgaraget ger generösa ytor för bilar, verktyg och förvaring. Den inhägnade trädgårdstomten erbjuder gott om plats för odlingsprojekt, lek och avkoppling!

Ett unikt tillfälle att förvärva ett boende i ett naturnära och attraktivt läge vid Kinnekulle! Fastigheten är kommande till försäljning och mer bilder samt information publiceras inom kort. Vid intresse är du varmt välkommen att höra av dig till ansvarig mäklare för mer information.
På G!
Först på Boneo
Kinnekulle, Götene

Sjustjärnorna 4

Småhus4 rok1361 513 m² tomt

Mäklare

banner

Tjänster

Bolån

Räkna på bolån för Sjustjärnorna 4
nordeaAlltid personlig ränta på ditt bolånRäkna här
Jämför bolån från olika banker!
lanekollPersonlig hjälp hela vägen hem!Räkna direkt!

Hur många vill köpa din bostad?

Med BoneoMatch™ ser du hur många som letar efter en liknande bostad i ditt område.

Läs mer
Loading...
På G!
Först på Boneo
Kinnekulle, Götene

Sjustjärnorna 4

Småhus4 rok1361 513 m² tomt

Mäklare