Välkommen till en välplanerad och trivsam 1:a med attraktivt läge på populära Söder. Här bor du i en solid förening med låg avgift där det mesta ingår, ett tryggt och ekonomiskt fördelaktigt boende över tid.
Bostaden erbjuder väldisponerade kvadratmeter, fint ljusinsläpp och en takad balkong i soligt söderläge med milsvid utsikt över Storsjön och Frösön. Här kan du njuta av solen från förmiddag till kväll när solen går ner bakom Frösöberget.
Lägenheten har en trivsam mix av bevarad charm och moderna inslag. Köket har originalstommar och luckor i gott skick som tillsammans med framtaget trägolv och fondvägg skapar en hemtrevlig känsla. Hallen erbjuder klinkergolv med golvvärme och goda förvaringsmöjligheter, medan badrummet är helkaklat och utrustat med tvättmaskin.
Föreningen är mycket välskött och erbjuder bland annat övernattningslägenhet, hobbyrum, tvättstugor och praktiskt källsorteringsrum.
Här bor du med närhet till stadskärnan, campus, matbutiker, kommunikationer och fina promenadstråk.
Ett perfekt förstaboende eller övernattningslägenhet – här är det bara att flytta in och trivas!