”KOMMANDE FÖRSÄLJNING! Kontakta fastighetsmäklare Ewa Carlsson på tel: 0790-061293 eller ewa.carlsson@bjurfors.se för din intresseanmälan och ytterligare info.
Välkommen till Laxöringen 1042B – en badstuga uppförd under 2025 med ett av områdets absolut bästa lägen! Här bor du i ett lugnt och och fint område bara ett stenkast från sanddyner och hav. Denna lilla oas bjuder på sol, salta bad och avslappnat sommarhäng. Det är bara att ta på badtofflorna och gå ner till Skrea Strands härliga och barnvänliga sandstrand för att njuta av varma sommardagar för att när solen sedan går ner avnjuta en god middag.
Stugan har ett ljust och inbjudande rum där kök, matplats och sällskapsdel samsas på ett yteffektivt och trivsamt sätt. Interiören är hemtrevlig och somrig med charmiga detaljer, förvaringslösningar och allt man behöver för ett bekymmersfritt sommarboende.
Servicebyggnaden ligger inom bekvämt avstånd och du har promenadavstånd till både mataffär och restauranger. Med cykel tar du dig enkelt runt i området och utforskar allt det vackra som Falkenberg har att erbjuda. Marken är friköpt och ägs av Södra Skrea Strands stugägarförening som är en ekonomisk förening. De äger och förvaltar de tre sydligaste kvarteren på Skrea strand i Falkenberg. Kvarterens namn är Laxöringen, Knoten och Båtsmannen.
Njut av den svenska sommaren med salta bad, rolig minigolf, förfriskande glass och en härlig matkultur med många restauranger att utforska. Missa inte chansen att äga denna drömstuga och skapa minnen för livet!
Skrea Strand är en riktig sommarfavorit och här har du chansen att få en egen plats nästan på första parkett. En möjlighet för dig som söker en badstuga med det rätta läget!
Välkommen att uppleva stugan på plats – det här är sommar i Falkenberg när den är som allra bäst!