Välkommen till Riddargatan 25A , en helrenoverad och rymlig 3:a med underbar inglasad balkong i nedre Haga.
Skicket är genomgående fint med smakfulla färger & detaljer. Det nyrenoverade köket har gott om förvaring och vitrinskåpet med belysning är en charmig detalj, här finns också plats för stor matgrupp.
I anslutning till köket finns den stora inglasade balkongen.
Balkongen är ett utomordentligt tillägg till detta hem, med gott om plats för både matgrupp och avkoppling. Här finns textilmatta för komfort, belysning för stämning och markiser för att anpassa ljusinsläppet.
Vardagsrummet är luftigt och ljust med stora fönster för naturligt ljusinsläpp.
Det helkaklade badrummet är modernt och funktionellt med dusch, wc, tvättställskommod, handdukstork samt kombinerad tvättmaskin och torktumlare.
Bostaden erbjuder två rymliga sovrum praktiskt beläget i varsin del av lägenheten. Den välkomnande hallen har utmärkta förvaringsmöjligheter i två dubbelgarderober.
I den välskötta föreningen finns tillgång till bland annat grillplatser, relaxavdelning med bastu, hobbyrum och andra gemensamma utrymmen som höjer boendekvaliteten ytterligare.
Här bor du med mycket goda kommunikationer till centrum, nära matbutiker, restauranger och service. Sjukhuset samt den natursköna miljön vid Norra berget nås enkelt till fots.
Snabbt tillträde är möjligt.
Varmt välkommen på visning – detta är ett hem att trivas i!