linkedin pixel
Tillbaka till sökresultatet
Fullskärm
Fullskärm
Tillbaka till sökresultatet
externalLinkIconAlla bilder
På G!
Först på Boneo
Villa6 rok120 + 852 708 m² tomt

Fakta om bostaden

  • BoendetypVilla
  • Antal rum6 rok
  • Boyta120
  • UpplåtelseformFriköpt
  • Biarea85
  • Tomtarea2 708 m²
  • Byggnadsår1968

Beskrivning

Välkommen till ett unikt sutteränghus om 6 rum och kök där medelhavskänsla, avskildhet och karaktär samspelar på ett sätt som är svårt att hitta. Den privata tomten omges av grönska och erbjuder en rofylld miljö med plats för både avkoppling och umgänge. Här skapas en känsla av att befinna sig långt från vardagens stress, samtidigt som service, kommunikationer och bekvämligheter finns inom räckhåll.

Bostaden erbjuder generösa ytor för både familjeliv och sociala tillställningar. Husets särpräglade arkitektur, spännande personliga detaljer skapar en inbjudande atmosfär med gott om karaktär.ör den som drömmer om att skapa sitt eget paradis finns här alla möjligheter att utveckla och förädla miljön efter egna önskemål. Huset har ett renoveringsbehov, vilket ger utrymme att modernisera och skapa ett hem efter egna önskemål. Samtidigt är en viktig investering redan genomförd genom nyligen relinade stammar.

På tomten finns ett poolhus med tillhörande pumpanläggning som med lite omsorg har potential att åter bli en självklar samlingspunkt under sommarhalvåret. Fastigheten erbjuder dessutom generösa parkeringsmöjligheter och två garage som ger gott om plats för både fordon och förvaring. I det ena garaget finns ett praktiskt loft som skapar ytterligare användbara ytor.

Som en unik detalj finns intill kaminen en historiskt inspirerad sigill infälld i väggen. Med anknytning till Lödöses medeltida historia tillför den ytterligare karaktär och förstärker känslan av ett hem med en egen berättelse.

Detta är en fastighet för dig som söker något utöver det vanliga – ett hem med själ, historia och stor utvecklingspotential, där den privata miljön och den sydländska känslan skapar en plats att trivas på under många år framöver.

Varmt välkomna att anmäla ditt intresse idag!
På G!
Först på Boneo
Lödöse, Lilla Edet

Göteborgsvägen 6

Villa6 rok120 + 852 708 m² tomt

Mäklare

Tjänster

Bolån

Räkna på bolån för Göteborgsvägen 6
nordeaAlltid personlig ränta på ditt bolånRäkna här
Jämför bolån från olika banker!
lanekollPersonlig hjälp hela vägen hem!Räkna direkt!
Bostaden du tittar på matchar med 574 personer i BoneoMatch™

Hur många vill köpa din bostad?

Vi matchar din bostad mot över 500 000 köpsugna personer som går på visningar just nu.

Loading...
På G!
Först på Boneo
Lödöse, Lilla Edet

Göteborgsvägen 6

Villa6 rok120 + 852 708 m² tomt

Mäklare