Välkommen till Larsbodavägen 57 och denna fantastiska gavel 4:a på 89 kvm belägen på våning 3 i ett hus med hiss. Här har man lyckas bevara en hel del originaldetaljer och samtidigt löpande renoverat bostaden på ett balanserat sätt där det gamla möter det nya. Stambytt 2012 och då totalrenoverades även badrum samt kök som är ett Vedumkök idag. En gavellägenhet med riktigt bra ljusinsläpp och i vardagsrum finns ett burspråk. En balkong i bästa sydväst på cirka 4,5 kvm för den som vill optimera soltimmarna. En riktigt bra planlösning med väl tilltagna sovrum och gott om plats. Två toaletter finns samt en klädkammare med bra förvaringsmöjligheter. I övrigt ett mycket bra läge med bara någon minuts promenad till Farsta Centrum.
Denna lägenhet i Farsta är en fantastisk plats att bo på om du vill ha närhet till både natur och stadsliv. Här finns flera gröna områden och parker där du kan njuta av frisk luft och vacker natur. Du kan ta en promenad, jogga eller cykla på de fina stigarna i området eller ta ett dopp i sjön Magelungen som ligger i närheten.
Farsta centrum med sitt breda utbud av butiker, restauranger och andra serviceinrättningar ligger också i närheten. Det är enkelt att ta sig till andra delar av Stockholm från området tack vare tunnelbana och bussar som går regelbundet. Området är känt för sin avslappnade och vänliga atmosfär, vilket gör det till en trygg och säker plats att bo på. Här finns en stark gemenskap och du kommer snabbt att känna dig som hemma. Detta gör det till en idealisk plats att bo på både för enskilda och familjer.