Välkommen till denna smakfullt renoverade köpmansvilla i sekelskiftesstil där snickarglädje förenas med moderna krav på boende! Denna bostad har av den nuvarande ägare renoverats till sin moderna standard. På nedre plan har du ett stort vardagsrum, stort kök med bra matplats samt matsal, bibliotek samt övriga rum och ett helkaklat badrum i stil som harmonierar med bostaden i övrigt.
På övre plan har du ytterligare ett stort vardagsum, flera sovrum samt badrum - även det helkaklat i tidsenlig stil - samt övriga rum. Det finns dessutom en vind med utvecklingsmöjligheter. I källaren finns en gillestuga med öppen spis, pannrum, verkstad, garage matkällare bastu samt flera andra rum.
På tomten finns gräsytor, fruktträd (troligen) samt bra ytor för uteplatser, terasser med mera. Det finns förutom det inbyggda garaget en carport för en bil samt uppfart för 3-4 bilar.
Kontakta mäklaren idag för att boka visning!