linkedin pixel
Fullskärm
Fullskärm
På G!
Lägenhet2 rok65

Fakta om bostaden

  • Pris3 495 000 kr
  • BoendetypLägenhet
  • Antal rum2 rok
  • Boyta65
  • UpplåtelseformBostadsrätt
  • Kvadratmeterpris (kr/m²) 53 769 kr/m²
  • Byggnadsår1997
  • Våning 4 av 4
  • HissJa
  • Avgift till föreningen4 867 kr/mån

Beskrivning

Välkommen till denna unika tvåa i en mycket trivsam förening!

Här bor du högst i huset med balkong i huset och en fantastisk balkong i sydvästläge som erbjuder sol i princip hela dagen! En balkong med utsikt över takåsar, innergården och grönska. Fönster i två väderstreck kombinerat med stora fönsterpartier som bjuder på rikligt med ljusinsläpp. Lägenheten är genomgående smakfullt renoverad med moderna och praktiska lösningar som kombineras med en genomgående lugn färgskala. Vardagsrummet erbjuder gott om plats för soffa, tv och matgrupp samt utgång till balkongen. Köket är stilfullt renoverat med smakfulla materialval och plats för matgrupp invid fönster. Ett rogivande och rymligt sovrum med gott om plats för dubbelsäng, diverse möblering samt mycket förvaring via garderober. Vidare erbjuds renoverat badrum av högsta klass med dusch, tvättmaskin och vädringsfönster. Hallen erbjuder gott om förvaring via en jättestor klädkammare samt gott om plats för garderober och hatthylla.

BRF Isprinsessan är en stabil och välskött förening som består av 56 bostadsrättslägenheter. Föreningen amorterar kontinuerligt av på lånen och dem är lågt belånade på endast ca 6000 kr/kvm. Föreningen erbjuder sina medlemmar en stor och inhägnad innergård med en privat lekpark, en nybyggd altan med pergola, en platsbyggd grill samt bord och stolar för större sällskap, uteplatsen skapar ett stort mervärde för boende i föreningen. Vidare erbjuds två stora tvättstugor (en i samma hus) samt cykelförråd och barnvagnsrum i varje entré. Föreningen disponerar totalt 40 parkeringsplatser varav 15 platser har motorvärmaruttag och 8 platser har laddstolpe.

Lägenheten centralt i Västertorp med mindre än endast några minuters promenad till Hägerstensåsens tunnelbana som tar dig till Södermalm på ca 6 min. Med bil tar ni er snabbt ut på E4:an! Närområdet erbjuder ett stort serviceutbud, matbutiker, parker, skolor och förskolor. Ett stenkast bort ligger (gym) Västertorps sim- & idrottshall samt det populära personnebadet!
På G!
Västertorp/Hägerstensåsen, Stockholm

Skridskovägen 11, vån 4/4

Lägenhet2 rok65

Mäklare

Tjänster

Bolån

Räkna på bolån för Skridskovägen 11, vån 4/4
nordeaAlltid personlig ränta på ditt bolånRäkna här
Jämför bolån från olika banker!
lanekollPersonlig hjälp hela vägen hem!Räkna direkt!
Bostaden du tittar på matchar med 713 personer i BoneoMatch™

Hur många vill köpa din bostad?

Vi matchar din bostad mot över 500 000 köpsugna personer som går på visningar just nu.

Loading...
På G!
Västertorp/Hägerstensåsen, Stockholm

Skridskovägen 11, vån 4/4

Lägenhet2 rok65

Mäklare