linkedin pixel
Tillbaka till sökresultatet
Fullskärm
Fullskärm
Tillbaka till sökresultatet
På G!
Först på Boneo
Villa107 + 107

Fakta om bostaden

  • Pris5 000 000 kr
  • BoendetypVilla
  • Boyta107
  • UpplåtelseformFriköpt
  • Biarea107
  • Kvadratmeterpris (kr/m²) 46 729 kr/m²
  • Byggnadsår1929

Beskrivning

Nu erbjuds en välskött hyresfastighet med tre lägenheter i varierande storlek – en attraktiv möjlighet för dig som söker en investering med bred målgrupp och god uthyrningspotential. Fastigheten består av en välplanerad 1,5:a och en 3:a på entréplan samt en generös 4:a på övre plan, vilket skapar en bra mix av lägenhetsstorlekar för olika typer av hyresgäster.

Fastigheten passar inte bara den som söker en ren investering – här finns också en spännande möjlighet för dig som vill bo själv och samtidigt låta hyresintäkterna bidra till boendekostnaden. Den rymliga fyrarummaren på övre plan kan exempelvis bli ett bekvämt eget boende medan de övriga lägenheterna hyrs ut, vilket skapar ett flexibelt upplägg med flera användningsområden.

Samtliga lägenheter har egen entré, en uppskattad detalj som skapar känslan av ett mer privat boende och bidrar till ökad trivsel. Flera större investeringar har dessutom redan genomförts – kök, badrum, tak och fönster har renoverats, vilket ger ett tilltalande helhetsintryck och minskat framtida underhåll.

Lägenheterna erbjuder ljusa och välplanerade ytor med god funktion för vardagens behov. Den större lägenheten på övre plan erbjuder dessutom generösa sällskapsytor och balkong. I källaren finns gemensam tvättstuga som skapar praktiska lösningar för de boende.
På G!
Först på Boneo
Harplinge

Zellsvägen 4

Villa107 + 107

Mäklare

Tjänster

Bolån

Räkna på bolån för Zellsvägen 4
nordeaAlltid personlig ränta på ditt bolånRäkna här
Jämför bolån från olika banker!
lanekollPersonlig hjälp hela vägen hem!Räkna direkt!
Bostaden du tittar på matchar med 465 personer i BoneoMatch™

Hur många vill köpa din bostad?

Vi matchar din bostad mot över 500 000 köpsugna personer som går på visningar just nu.

Loading...
På G!
Först på Boneo
Harplinge

Zellsvägen 4

Villa107 + 107

Mäklare