linkedin pixel
Tillbaka till sökresultatet
Fullskärm
Fullskärm
Tillbaka till sökresultatet
På G!
Först på Boneo
Fritidshus2 rok49 + 303 675 m² tomt

Fakta om bostaden

  • Pris1 250 000 kr
  • BoendetypFritidshus
  • Antal rum2 rok
  • Boyta49
  • UpplåtelseformFriköpt
  • Biarea30
  • Tomtarea3 675 m²
  • Kvadratmeterpris (kr/m²) 25 510 kr/m²
  • Byggnadsår1958

Beskrivning

Naturnära fritidsboende i Slätviken

Välkommen till Slätviken och detta trivsamma fritidsboende med naturnära läge och närhet till Mälaren. Här erbjuds en fastighet med två stugor, flera komplementbyggnader och en lättskött tomt med plats för både avkoppling och aktiviteter.

Huvudbyggnaden, den röda stugan, disponeras med hall, kök, sovrum samt ett vardagsrum med plats för både soffgrupp och matbord. Här finns även en braskamin som bidrar till en ombonad känsla samt en inglasad altan som blir ett uppskattat extra rum under stora delar av året.

På tomten finns även en äldre gäststuga med två sovrum, vilket ger gott om plats för familj och övernattande gäster.
Tomten erbjuder gräsytor, odlingsmöjligheter och omges av skog som skapar en lugn och avskild miljö. Här finns även carport, utedass och flera förrådsutrymmen som kompletterar fastigheten.
Fastigheten omfattar två byggnader om cirka 49 respektive 30 kvm samt en tomt om 3 675 kvm. Sommarvatten finns indraget och avlopp saknas.

Ett trevligt sommarställe för dig som söker ett lugnt fritidsboende endast 15 minuter från E20 med närhet till natur, bad och båtliv.

Varmt välkommen med din intresseanmälan!
På G!
Först på Boneo
Slätviken, Eskilstuna

Nabbvägen 30

Fritidshus2 rok49 + 303 675 m² tomt

Mäklare

Tjänster

Bolån

Räkna på bolån för Nabbvägen 30
nordeaAlltid personlig ränta på ditt bolånRäkna här
Jämför bolån från olika banker!
lanekollPersonlig hjälp hela vägen hem!Räkna direkt!

Hur många vill köpa din bostad?

Med BoneoMatch™ ser du hur många som letar efter en liknande bostad i ditt område.

Läs mer
Loading...
På G!
Först på Boneo
Slätviken, Eskilstuna

Nabbvägen 30

Fritidshus2 rok49 + 303 675 m² tomt

Mäklare