linkedin pixel
Fullskärm
Fullskärm
På G!
Först på Boneo
Lägenhet2 rok40

Fakta om bostaden

  • Pris1 695 000 kr
  • BoendetypLägenhet
  • Antal rum2 rok
  • Boyta40
  • UpplåtelseformBostadsrätt
  • Kvadratmeterpris (kr/m²) 42 375 kr/m²
  • Byggnadsår2015
  • Våning 4 av 7
  • HissJa
  • Avgift till föreningen3 854 kr/mån

Beskrivning

- Bland de större balkongerna i huset
- Inglasad balkong - förlänger hösten och tidigarelägger våren!
- Extern förråd (se bild)
- Högt upp i huset
- Genomgående bra skick

Bostaden erbjuder 40 välplanerade kvadratmeter där varje yta utnyttjats på bästa sätt för att skapa ett hem som känns både rymligt och funktionellt. Det lättmöblerade vardagsrummet erbjuder generösa sällskapsytor med plats för soffa, soffbord och övrigt möblemang efter behov.

Det moderna köket ligger i en öppen planlösning mot vardagsrummet, vilket skapar en social och inbjudande atmosfär. Köket är smakfullt inrett med integrerade vitvaror, påkostade materialval och gott om arbetsytor. Här finns dessutom plats för ett större matbord med sittplatser för upp till sex personer, perfekt för både vardagsmiddagar och trevliga middagsbjudningar.

Det stilrena, helkaklade badrummet går i tidlösa färger med svart klinkergolv och vita kaklade väggar. Den höga utrustningsnivån omfattar bland annat golvvärme, handdukstork och egen tvättmaskin för en bekväm vardag.

Sovrummet är rymligt och erbjuder plats för en dubbelsäng, skrivbord samt ytterligare förvaring eller möblering efter önskemål. Härifrån når ni även bostadens generösa inglasade balkong, som tillhör en av de större i huset och erbjuder en härlig förlängning av bostaden under årets varmare månader.

Som ett extra plus disponerar bostaden dessutom ett externt förråd som ger värdefull extra förvaringsyta.

Tack vare det fria läget får bostaden rikligt med ljusinsläpp genom de väl tilltagna fönstren som släpper in ljuset från två väderstreck. Detta skapar en ljus och luftig atmosfär som gör det lätt att trivas i bostaden.

Från bostaden är det ett stenkast till Sätra Centrum med ett flertal butiker, restauranger och caféer. Lite längre promenad så kommer ni fram till Skärholmen Centrum med ca 200 butiker med all tänkbar service. Tvärs över motorvägen finner ni även det stora nöjescentret Heron City med biografer, caféer, arkadspel, Bowling m.m och även den välkända handelsplatsen vid Kungens Kurva där ni finner exempelvis IKEA, City Gross, Jysk m.m. Goda kommunikationer i form av tunnelbana som via röda linjen tar dig in till Stockholm City på drygt 20 min.
På G!
Först på Boneo
Sätra - Skärholmen, Stockholm

Kungssätravägen 18

Lägenhet2 rok40

Mäklare

Tjänster

Bolån

Räkna på bolån för Kungssätravägen 18
nordeaAlltid personlig ränta på ditt bolånRäkna här
Jämför bolån från olika banker!
lanekollPersonlig hjälp hela vägen hem!Räkna direkt!

Vi vet vilka som går på visningar i ditt område

Matcha din bostad med over ca 312 000 aktiva spekulanter som går på visningar just nu.

Läs mer
Loading...
På G!
Först på Boneo
Sätra - Skärholmen, Stockholm

Kungssätravägen 18

Lägenhet2 rok40

Mäklare