KOMMANDE FÖRSÄLJNING
Inom kort kommer denna välskötta och trivsamma villa på populära Önsta Gryta att bli till salu!
Här erbjuds ett lättskött och mycket tilltalande boende med genomgående gott skick, generösa sociala ytor och gott om sovrum , ett perfekt hus för familjen som vill ha gott om plats att trivas på.
Ursprungligen en enplansvilla som kompletterades med en inredd övervåning 2008, vilket idag ger huset en härlig kombination av ytor och funktion. Ett av hemmets verkliga guldkorn är det stora inglasade uterummet om hela 38 kvm , en fantastisk plats för middagar, umgänge och avkoppling under stora delar av året.
Tomten är härligt uppvuxen och insynsskyddad, vilket skapar en lugn och privat känsla. Här finns gott om utrymme för lek, umgänge och trädgårdsliv.
Läget är mycket bra, i ett barnvänligt och omtyckt villaområde på Önsta Gryta, ett av Västerås mest populära områden. Här bor ni med närhet till förskola och skola, samtidigt som det är cykelavstånd till Västerås centrum och endast en kort promenad till buss.
Till huset hör dessutom garage och uppfart med plats för bil.
En komplett familjevilla med fina kvaliteter, härliga uteplatser och ett attraktivt läge , planritning kommer inom kort!