linkedin pixel
Tillbaka till sökresultatet
Fullskärm
Fullskärm
Tillbaka till sökresultatet
externalLinkIconAlla bilder
På G!
Först på Boneo
Lägenhet2 rok62,50

Fakta om bostaden

  • BoendetypLägenhet
  • Antal rum2 rok
  • Boyta62,50
  • UpplåtelseformBostadsrätt
  • Byggnadsår1963
  • Våning 2 av 2
  • HissNej
  • Avgift till föreningen4 104 kr/mån

Beskrivning

- Inglasad balkong med strålande sol
- Sjöutsikt
- Nyrenoverat badrum 2021
- Genomgående ljusinsläpp
- Populär & lågt belånad förening

Välkommen till Flintlåsvägen 39 där ni finner denna fina och välplanerade tvåa om ca 63 kvm med balkong i strålande solläge och med sjöutsikt. Bostaden präglas av ett fantastiskt ljusinsläpp och insynsskyddat läge. Tack vare den inglasade balkongen kan man förlänga sommaren och njuta av den fina innergården och titta över Edsvikens vatten.

När man kliver in i lägenheten välkomnas man av en rymlig hall med gott om förvaring. Intill hallen ligger det moderna och helkaklade badrummet i varma toner. Vidare in når vi det fullutrustade köket med kyl/frys, integrerad diskmaskin, mikro och ugn i ståhöjd, induktionshäll och gott om arbetsyta och förvaring. Vardagsrummet som badar i ljus är rymlig och möbleras efter önskemål. Från samma rum kommer man ut till den inglasade balkongen i fint solläge och sjöutsikt. Sovrummet rymmer en dubbelsäng och förvaring och här har man även en walk-in-closet. Utöver förvaringen i bostaden finns ett rymligt förråd som tillhör. Här bor du i en stabil och välskött förening.

- I avgiften ingår värme, vatten, grundutbud av kabel-TV, bredband samt bostadsrättstillägg på hemförsäkringen.
- Nya fönster 2021
- Lediga parkeringsplatser
- I föreningen finns även bastu, tvättstugor, motionsrum och övernattningslägenhet.

SERVICE
Här bor du lugnt, fridfullt, barnvänligt och samtidigt väldigt centralt i Edsberg, ett område med småstadskänsla och gott om service. På promenadavstånd har du Edsbergs centrum med allehanda service; en välsorterad ICA-butik, vårdcentral och bibliotek, en pizzeria, blomsteraffär, café med mera. Det finns en stor Lidl matbutik på Malla Silfverstolpes väg. Större shoppingutbud har du närmast i Sollentuna centrum, Häggviks Handelsområde eller kanske väljer du att åka till Täby centrum, Kista Galleria eller Mall of Scandinavia.

OMRÅDE
Det finns gott om både förskolor och skolor i närområdet, bland annat Gärdesskolan, Rösjöskolan, Edsbergsskolan och Rudbecks gymnasium. Närliggande Edsbergsparken ger möjlighet till fina strövtåg längs strandpromenaden samt café, konsthall, utegym med mera. Området runt Edsbergs slott från 1600-talet bjuder på fina promenadstråk och du har gångavstånd till sim- och sporthall samt badplatser vid både Edsviken och Rösjön. Med ett naturreservat runt knuten får du tillgång till utmärkta elljusspår för rekreation, löpning och skogspromenader. Väsjöbacken når du med bilen på några minuter.

KOMMUNIKATIONER
Busshållplatserna Flintlåsvägen och Malla Silfverstolpes väg på kort promenadavstånd från bostaden ger snabb anslutning till pendeltåget vid Sollentuna station. Åker du åt andra hållet har du buss 607 mot Danderyds sjukhus via Mörby Centrum med t-bana (röd linje) samt buss 627 mot Täby.

Varmt välkomna på visning!
På G!
Först på Boneo
Edsberg, Sollentuna

Flintlåsvägen 39

Lägenhet2 rok62,50

Mäklare

Tjänster

Bolån

Räkna på bolån för Flintlåsvägen 39
nordeaAlltid personlig ränta på ditt bolånRäkna här
Jämför bolån från olika banker!
lanekollPersonlig hjälp hela vägen hem!Räkna direkt!
Bostaden du tittar på matchar med 194 personer i BoneoMatch™

Vi vet vilka som går på visningar i ditt område

Matcha din bostad med over ca 312 000 aktiva spekulanter som går på visningar just nu.

Loading...
På G!
Först på Boneo
Edsberg, Sollentuna

Flintlåsvägen 39

Lägenhet2 rok62,50

Mäklare