linkedin pixel
Tillbaka till sökresultatet
Fullskärm
Fullskärm
Tillbaka till sökresultatet
externalLinkIconAlla bilder
På G!
Först på Boneo
Lägenhet2 rok56

Fakta om bostaden

  • BoendetypLägenhet
  • Antal rum2 rok
  • Boyta56
  • UpplåtelseformBostadsrätt
  • Byggnadsår2018
  • Våning 10 av 13
  • HissJa
  • Avgift till föreningen3 905 kr/mån

Beskrivning

Välkommen till en exklusiv bostad med tydlig New York-känsla för dig som ställer höga krav på ditt boende. Belägen på våning 10 erbjuds här ett högt och ostört läge med fri utsikt över Stockholm. Redan i entrén möts du av en känsla av rymd, ljus och exklusivitet som följer med genom hela bostaden. Här kombineras påkostade materialval med genomtänkta detaljer som skapar ett modernt och elegant hem.

Hörnläget ger ett fantastiskt ljusinsläpp och den fria utsikten förstärker känslan av rymd och avskildhet. Från bostaden nås en rymlig och möblerbar balkong i soligt läge – en självklar plats att njuta av utsikten och solen. Den välplanerade planlösningen, generösa takhöjden och goda förvaringsmöjligheterna gör bostaden lika funktionell som stilfull.

Bostaden präglas av hög kvalitet med bland annat ett exklusivt badrum med kakel och klinker i terrazzomönster samt blandare från Tapwell. Praktiska detaljer som elektroniskt dörrsystem med Yale Doorman och vattenburen golvvärme bidrar ytterligare till den höga komforten och gör att bostaden helt saknar skrymmande radiatorer.

BRF Nova Park är en välskött och stabil förening med god ekonomi. Som medlem har du tillgång till en grönskande innergård med grillmöjligheter samt garage med direktaccess via hissen. Garaget genererar stabila intäkter till föreningen och bidrar till föreningens goda ekonomi.

Läget i Hagastaden är svårslaget. Med endast några minuters promenad nås den nya tunnelbaneuppgången och precis utanför dörren väntar Hagastadens levande stadsmiljö med ett brett utbud av restauranger, gym och service. Här finns bland annat SATS och Friskis & Svettis, Coop, Hemköp och Willys samt Systembolaget och apotek. Allt du behöver finns på bekvämt avstånd.

Hagastaden är Vasastans nya stadskärna och en naturlig del av innerstaden som binder samman Vasastan med Hagaparken. Här får du det bästa av två världar – stadens puls, restauranger och service runt hörnet, samtidigt som lugnet i Norra Stationsparken och närheten till Hagaparken och Brunnsviken finns alldeles intill.

Kommunikationerna är mycket goda med närhet till city och tunnelbana, och området fortsätter att utvecklas med ytterligare kommunikationsmöjligheter. Ett attraktivt läge för dig som vill bo högt, ljust och ostört med Stockholm som utsikt, samtidigt som stadens puls och grönskande omgivningar finns precis utanför dörren.
På G!
Först på Boneo
Vasastan Hagastaden, Stockholm

Hälsingegatan 51

Lägenhet2 rok56

Mäklare

Tjänster

Bolån

Räkna på bolån för Hälsingegatan 51
nordeaAlltid personlig ränta på ditt bolånRäkna här
Jämför bolån från olika banker!
lanekollPersonlig hjälp hela vägen hem!Räkna direkt!
Bostaden du tittar på matchar med 2 167 personer i BoneoMatch™

Vi vet vilka som går på visningar i ditt område

Matcha din bostad med over ca 312 000 aktiva spekulanter som går på visningar just nu.

Loading...
På G!
Först på Boneo
Vasastan Hagastaden, Stockholm

Hälsingegatan 51

Lägenhet2 rok56

Mäklare