linkedin pixel
Tillbaka till sökresultatet
Fullskärm
Fullskärm
Tillbaka till sökresultatet
externalLinkIconAlla bilder
På G!
Först på Boneo
Lägenhet3 rok82

Fakta om bostaden

  • Pris3 350 000 kr
  • BoendetypLägenhet
  • Antal rum3 rok
  • Boyta82
  • UpplåtelseformBostadsrätt
  • Kvadratmeterpris (kr/m²) 40 854 kr/m²
  • Byggnadsår2015
  • Våning 2 av 3
  • HissJa
  • Avgift till föreningen6 269 kr/mån

Beskrivning

• Möjlighet att göra om till 4:a
• Insynsskyddat läge mot grönska
• Öppen planlösning & stora fönster
• Renoverat badrum 2022
• Rösjöskogen precis intill

På en lugn återvändsgata ligger Viltstigen 12, en ljus och välplanerad 3a om 82 kvm med generösa ytor, insynsskyddat läge och naturen precis utanför. Bostaden kan dessutom enkelt göras om till en 4a för den som önskar ett extra rum. (Se alternativ planlösning.)

Bostadens naturliga samlingspunkt är det stora vardagsrummet som ligger i öppen anslutning till köket. Vidare erbjuds modern planlösning med gott om plats för både soffgrupp och matplats.
Köket från Vedum är smakfullt uppdaterat med stilren stenbänkskiva, nytt kakel och nymålade luckor. De stora fönsterpartierna ger ett fint ljusinsläpp och skapar en härlig kontakt med grönskan utanför.

Bostaden erbjuder två sovrum, ett generöst badrum samt en separat gäst-WC. Det större badrummet är renoverat 2022 och erbjuder moderna ytskikt med kakel och klinker. Även hallen har uppdaterats med nytt klinkergolv.
Från vardagsrummet når du den insynsskyddade balkongen, där du kan njuta av lugnet och den omgivande grönskan.

Till bostaden hör dessutom ett extra stort källarförråd, vilket ger mycket goda förvaringsmöjligheter.
Föreningen har en gemensam grovtvättstuga, miljörum och parkeringsplatser för boende och gäster.

En promenad bort ligger Edsbergs Centrum med bland annat matvarubutik, apotek och restauranger. På några minuter når du busshållplats med goda kommunikationer. Linje 607 tar dig bland annat till Mörby centrum, där tunnelbanans röda linje tar dig till universitet på fem minuter och City på en kvart. Bussen går även till Sollentuna station med anslutande pendeltåg mot bland annat Uppsala, Arlanda, Odenplan och City.

Sist men inte minst ligger Rösjöskogens naturreservat precis intill. Här tar du dig snabbt ut i elljusspåren för en härlig promenad eller till utegymmet för ett uppfriskande träningspass.
På G!
Först på Boneo
Edsberg, Sollentuna

Viltstigen 12

Lägenhet3 rok82

Mäklare

Tjänster

Bolån

Räkna på bolån för Viltstigen 12
nordeaAlltid personlig ränta på ditt bolånRäkna här
Jämför bolån från olika banker!
lanekollPersonlig hjälp hela vägen hem!Räkna direkt!

Vi vet vilka som går på visningar i ditt område

Matcha din bostad med over ca 312 000 aktiva spekulanter som går på visningar just nu.

Läs mer
Loading...
På G!
Först på Boneo
Edsberg, Sollentuna

Viltstigen 12

Lägenhet3 rok82

Mäklare