Välkommen till en magisk lägenhet om 55 kvm, belägen högst upp i ett charmigt gammalt kasernhus på Rindö. Här möts tidstypisk karaktär med modern komfort, där generös takhöjd, stora fönsterpartier och ett fantastiskt ljusinsläpp skapar en alldeles särskild känsla.
Det stora sällskapsrummet utgör bostadens naturliga hjärta och erbjuder en härlig kombination av kök och vardagsrum med gott om plats för både matgrupp och soffgrupp. Härifrån når du den tilltagna balkongen vilket är en given plats för långa sommarkvällar i solen. Lägenhetens hörnläge ger dessutom ett mer skyddat och privat läge.
Sovrummet är väl tilltaget och erbjuder något utöver det vanliga i form av en stor walk-in-closet. Med rätt disposition kan den även nyttjas som ett mindre sovrum, hemmakontor eller gästrum. Från sovrummet når du dessutom lägenhetens andra balkong! Detta innebär att du faktiskt har två balkonger att njuta av.
Det moderna och stilrena badrummet är generöst tilltaget och erbjuder allt du behöver för en bekväm vardag.
Läget i huset är dessutom något alldeles extra. Här får du kvällssolen under sommarhalvåret och tack vare hörnläget ett fint och skyddat läge. Lägenheten är också placerad längst bort från Rindö skola av samtliga tvåor i huset. Det innebär att du istället för att blicka rakt mot skolan har utsikt över träden!
En bostad för dig som söker något utöver det vanliga! Med charm, rymd, två balkonger, kvällssol och ett svårslaget läge på vackra Rindö.
Välkommen hem!