linkedin pixel
Tillbaka till sökresultatet
Fullskärm
Fullskärm
Tillbaka till sökresultatet
På G!
Lägenhet2 rok50

Fakta om bostaden

  • BoendetypLägenhet
  • Antal rum2 rok
  • Boyta50
  • UpplåtelseformBostadsrätt
  • Byggnadsår2021
  • Våning 1 av 5
  • HissJa
  • Avgift till föreningen4 086 kr/mån

Beskrivning

Välkommen till Storseglet 31 och denna moderna och välplanerade tvåa med ett härligt ljusinsläpp, stilrena materialval och en inglasad balkong som förlänger bostaden under årets alla månader. Här möts du av ett hem där varje kvadratmeter nyttjas på ett genomtänkt sätt, med öppna sociala ytor, gott om förvaring och en harmonisk helhet.

Bostadens naturliga samlingspunkt är det rymliga köket och vardagsrummet i öppen planlösning. Det stilrena vita köket erbjuder generösa arbetsytor, gott om skåpförvaring och full maskinell utrustning. Intill finns gott om plats för ett större matbord, samtidigt som vardagsrumsdelen enkelt rymmer en rejäl soffgrupp. De stora fönsterpartierna ger rummet ett fint ljusflöde och skapar en luftig känsla.

Från sällskapsytorna nås den rymliga balkongen, en naturlig plats för loungemöbler och avkoppling i solen. Här får du ett extra rum utomhus med utsikt mot den moderna kvartersmiljön.

Sovrummet är rofyllt och lättmöblerat med plats för dubbelsäng och kompletterande möbler. I direkt anslutning finns dessutom mycket goda förvaringsmöjligheter, lägenhetens förråd som idag används som en walk-in-closet.

Det helkaklade badrummet går i ljusa, tidlösa toner och är utrustat med dusch bakom glasväggar, kommod med förvaring samt kombinerad tvätt och torktumlare och praktiska överskåp. Hallen erbjuder ytterligare förvaring i skjutdörrsgarderob och ger ett välkomnande första intryck av bostaden.

Här får du kort sagt ett modernt, ljust och lättskött boende med genomtänkt planlösning, stora sociala ytor, utmärkt förvaring och balkong – ett hem som passar lika bra för singeln som för paret.
Det direkta närområdet erbjuder ett stort antal bekvämligheter i form av buss- och tågstation, mataffärer, ett flertal restauranger, gym, frisör och en frukt- och grönsakshandlare på torget. För den badsugne finns Rudansjön och Drevviken i närheten.

Varmt välkommen att uppleva Storseglet 31 på plats!
På G!
Vega, Haninge

Storseglet 31

Lägenhet2 rok50

Mäklare

Tjänster

Bolån

Räkna på bolån för Storseglet 31
nordeaAlltid personlig ränta på ditt bolånRäkna här
Jämför bolån från olika banker!
lanekollPersonlig hjälp hela vägen hem!Räkna direkt!
Bostaden du tittar på matchar med 280 personer i BoneoMatch™

Vi vet vilka som går på visningar i ditt område

Matcha din bostad med over ca 312 000 aktiva spekulanter som går på visningar just nu.

Loading...
På G!
Vega, Haninge

Storseglet 31

Lägenhet2 rok50

Mäklare