linkedin pixel
Tillbaka till sökresultatet
Fullskärm
Fullskärm
Tillbaka till sökresultatet
På G!
Först på Boneo
Lägenhet4 rok107,70 m²

Fakta om bostaden

  • Pris2 650 000 kr
  • BoendetypLägenhet
  • Antal rum4 rok
  • Boyta107,70 m²
  • UpplåtelseformBostadsrätt
  • Kvadratmeterpris (kr/m²) 24 605 kr/m²
  • Våning 1 av 2
  • HissNej
  • Avgift till föreningen6 681 kr/mån

Beskrivning

Välkommen till ett modernt och välskött radhus från 2017 med genomtänkta ytor, stilrena materialval och en planlösning som passar såväl familjelivet som sociala tillställningar. De stora fönstren bidrar med ett fint ljusinsläpp och skapar en luftig känsla. Från bostadens nedre plan nås den generösa altanen i söderläge, med utsikt mot en grönskande och insynsskyddad baksida – en härlig plats för avkoppling, umgänge och soliga dagar.

Entréplanet präglas av en öppen och social planlösning där kök, matplats och allrum samspelar på ett naturligt sätt. Här finns gott om utrymme för både vardagsliv och middagar med familj och vänner, samtidigt som den direkta utgången till altanen förlänger sällskapsytorna under årets varmare månader.

På övre plan finns tre väl tilltagna sovrum, en praktisk arbetsplats för exempelvis hemmakontoret, fransk balkong och en rymlig klädkammare som erbjuder goda förvaringsmöjligheter. Bostaden har två smakfulla badrum, fördelade på varsitt våningsplan, vilket bidrar till en smidig vardag. Ljusa väggar, fina golv och djupa fönsterbrädor förstärker det moderna uttrycket och ger hemmet en varm och inbjudande karaktär.

Till bostaden hör även en garanterad carportplats med installerad laddbox för elbil. Vindsförvaring i bostaden samt ett separat kallförråd.

På Lappgränd i Skönsmon bor ni i ett lugnt och familjevänligt område med många barnfamiljer, fina lekmiljöer och en trivsam gemenskap. Läget erbjuder en bra kombination av närhet till Sundsvalls stadskärna och Birsta City samt tillgång till natur och friluftsliv på Södra Berget. I närområdet finns bland annat förskolor, skola, mataffär, restauranger, busshållplats och utomhusbad, vilket gör vardagens aktiviteter och ärenden lättillgängliga.

Ett modernt och lättskött boende med generösa ytor, bra förvaring och fina utemiljöer – ett hem att trivas i under många år framöver. Varmt välkommen att upptäcka bostaden på plats!

Visningar

På G!
Först på Boneo
Skönsmon, Sundsvall

Lappgränd 8 D

Lägenhet4 rok107,70 m²

Mäklare

Tjänster

Bolån

Räkna på bolån för Lappgränd 8 D
nordeaAlltid personlig ränta på ditt bolånRäkna här
Jämför bolån från olika banker!
lanekollPersonlig hjälp hela vägen hem!Räkna direkt!

Vi vet vilka som går på visningar i ditt område

Matcha din bostad med over ca 312 000 aktiva spekulanter som går på visningar just nu.

Läs mer
Loading...
På G!
Först på Boneo
Skönsmon, Sundsvall

Lappgränd 8 D

Lägenhet4 rok107,70 m²

Mäklare