linkedin pixel
Tillbaka till sökresultatet
Fullskärm
Fullskärm
Tillbaka till sökresultatet
På G!
Först på Boneo
Villa6 rok170 + 70 m² 798 m² tomt

Fakta om bostaden

  • BoendetypVilla
  • Antal rum6 rok
  • Boyta170 m²
  • UpplåtelseformFriköpt
  • Biarea70 m²
  • Tomtarea798 m²
  • Byggnadsår1944

Beskrivning

Välkommen till Göteborgsvägen 13 – ett lägenhetshus i centrala Kungsbacka med två renoverade bostäder där ena blir ledig nu i november, fin källare och dubbelgarage. Här finns möjligheten att kombinera eget boende med uthyrning eller att förvärva en fastighet med potential för framtida utveckling.

Huset rymmer två lägenheter om vardera 71 kvm, båda med tre rum och kök. Lägenheterna renoverades 2020 respektive 2022 och erbjuder en tilltalande grund för såväl eget boende som uthyrning.

På tredje våningen är det i grova drag förberett för ytterligare en lägenhet. Här finns en spännande möjlighet att på sikt utveckla fastigheten och allt är godkänt med bygglov.

Den fina källaren tillför praktiska utrymmen och dubbelgaraget ger gott om plats för bilar och förvaring.

Med sitt centrala läge, två renoverade lägenheter och möjligheten att skapa ytterligare en bostad är Göteborgsvägen 13 en fastighet med flera kvaliteter – och utrymme för nästa ägare att förverkliga sina idéer.
På G!
Först på Boneo
Signeskulle, Kungsbacka

Göteborgsvägen 13

Villa6 rok170 + 70 m² 798 m² tomt

Mäklare

Tjänster

Bolån

Räkna på bolån för Göteborgsvägen 13
nordeaAlltid personlig ränta på ditt bolånRäkna här
Jämför bolån från olika banker!
lanekollPersonlig hjälp hela vägen hem!Räkna direkt!
Bostaden du tittar på matchar med 2 714 personer i BoneoMatch™

Vi vet vilka som går på visningar i ditt område

Matcha din bostad med over ca 312 000 aktiva spekulanter som går på visningar just nu.

Loading...
På G!
Först på Boneo
Signeskulle, Kungsbacka

Göteborgsvägen 13

Villa6 rok170 + 70 m² 798 m² tomt

Mäklare