Bygg drömhuset tillsammans med A-hus och projekt Trädlyckan i natursköna Gånsta i Enköping. Här kan vi erbjuda fem mycket bra, byggklara tomter med kommunalt VA. Gånsta är ett familjevänligt bostadsområde med fina naturområden i närheten. På bra bekvämt avstånd finns även förskolor, skolor och här finns bra kommunikationer till Enköping centrum. En utmärkt plats att bo på för dig som pendlar till Stockholm, Västerås, Örebro eller Uppsala.
Husförslaget Villa Ekbacken är ett ljust och rymligt hem i två plan med distinkta fasadlinjer och en härlig uteplats.
Nedervåningen i Villa Ellagård domineras av sällskapsytorna – med ett kök som ligger i vinkel med vardagsrummet som i sin tur öppnar upp vackert mot baksidans uteplats. Genom de helglasade pardörrarna är det alltid nära till såväl gräsmattan som grillplatsen. Den rymliga entrén gör det lätt att hålla smutsen borta från trappan. På ovanvåningen finns det plats för hela familjen, med ett stort och ljust sällskapsrum, badrum med badkar och dusch, ett eget hemmakontor och tre sovrum – varav ett lätt görs om till en stor och lyxig walk-in closet.
Självklart kan man välja ett annat hus ur A-hus breda utbud av husmodeller så länge det följer detaljplanen. Kontakta oss för att ta reda på vilket hus som passar er bäst.
Observera att det endast är exempelbilder som kan innehålla tillval som kan påverka priset.
Bjurfors förmedlar endast tomten. Entreprenadkontrakt skrivs med A-hus.