- ½ TRAPPA!
- STOR INGLASAD BALKONG!
- STABIL FÖRENING!
Varmt välkommen till Rosersbergs kanske bäst belägna 2:a om ca 55 kvm som är belägen endast ½ trappa upp i huset och som dessutom bjuder på en stor inglasad balkong i underbart solläge.
Bostaden har fint disponerade ytor som består av ett praktiskt retrokök med fin maskinpark, ett stambytt duschrum med tvättmaskin, stort och lättmöblerat sovrum samt ett luftigt vardagsrum med direktaccess till en härlig inglasad balkong i bästa solläge. Balkongens yta gör detta till ett extra rum som kan nyttjas maximalt under alla årstider.
Här bor du i en stabil förening som tar hand om sina faciliteter där stambyte redan skett, inglasning av balkonger färdigställdes så sent som i år samt att ständig underhåll sker för att hålla alla byggnader och ytor i fint skick.
Utöver föreningens välskötta ytor finns även en gästlägenhet till förfogande för medlemmar, cykel/ vagnrum samt en modern och uppdaterad tvättstuga.
Önskar du njuta av föreningens grönskade del så finns en pergola på innegården som är omgiven av fina planteringar, utmärkt läge för grill och fest.
Föreningen är belägen mitt i mysiga Rosersberg, som är en idyllisk liten tätort mellan Upplands Väsby och Märsta. Här finner man en lugn och stillsam tillvaro samtidigt som tillgången till pendeltåg och trafikplats till E4:an ger fantastiska kommunikationer till både Stockholm, Arlanda och Uppsala. I området finns bl.a. en liten livsmedelsaffär, frisör och några restauranger.
Det finns goda förutsättningar för idrott och friluftsliv för alla åldrar. Bl.a. finns golfbana och ridanläggningar i närheten.
Varmt välkommen med din anmälan!